Kolový nakladač Volvo vybavený pneumatikami Bridgestone VHS pokořil rychlost 103 km/h, a stanovil tak nový světový rychlostní rekord pro tento druh vozidla.

Výkonný koncepční prototyp Volvo L60G PCP (Performance Concept Prototype) ustanovil rekord na závodní dráze Anderstorp nedaleko Gislavedu ve Švédsku. Akce byla organizována společností Swecon, regionálním prodejcem stavebních strojů Volvo, za účelem propagace výkonnosti stavebních strojů Volvo a zejména nové řady kolových nakladačů.

„Swecon nás na základě dobrých praktických zkušeností s pneumatikami Bridgestone požádal o podporu v tomto pokusu o rekord,“ říká Gerry Hartley, šéfkonstruktér OTR pneumatik společnosti Bridgestone Europe.

 

Inženýři Bridgestone navrhli použít místo původních pneumatik 20,5 R 25 na nakladači pneumatiky VHS (V-Steel Highway Service) pro jeřáby s rozměrem 525/80 R 25, protože kolové nakladače jezdí normálně rychlostí do 40 km/h. OTR pneumatiky pro jeřáby v podobném rozměru mohou dosahovat rychlosti až 100 km/h.

Každá pneumatika Bridgestone VHS na nakladači Volvo L60 G PCP musela pro rekordní jízdu zvládnout zatížení 2,5 tuny. Při tomto zatížení a plánované rychlosti 100 km/h doporučili inženýři Bridgestone nahustit pneumatiky na tlak 500 kPa (5 barů). Zkoušky provedené před finální jízdou potvrdily vynikající výkon pneumatik, které poskytovaly suverénní stabilitu, dobrou zpětnou vazbu pro řidiče a nezpůsobovaly žádné vibrace.

„Jsme potěšeni, že Swecon oslovil společnost Bridgestone. Byli jsme si ihned jisti, že budeme mít správnou pneumatiku pro tuto jedinečnou akci, což potvrdil řidič, který prohlásil, že pneumatiky VHS byly velmi stabilní a bez vibrací,“ dodal added Gerry Hartley.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.