Škoda Kodiaq je slovenským Autem roku, je i ve finále světové ankety

Autor: Pavel Srp - 4. 2. 2017

Ve čtvrtek 2. února večer byla na Slovensku slavnostně vyhlášena anketa Auto Roku. V té s jistotou zvítězilo SUV Škoda Kodiaq se 108 body. Druhé místo si odváží Peugeot 3008 a na třetí příčce se umístil Citroën C3.

Do letošního kola slovenské ankety Auto roku bylo do prvního nominováno 33 vozů, z nich odborná 15členná porota sestavená z motoristických novinářů vybrala 7 finalistů. O titul tak nakonec bojovaly vozy: Škoda Kodiaq (108 bodů), Peugeot 3008 (75 bodů), Citroën C3 (64 bodů), Toyota C-HR 38 bodů), Hyundai Ioniq (32 bodů), Kia Niro (31 bodů), Alfa Romeo Giulia (27 bodů). Vozy jsou seřazeny podle konečného pořadí.

Škoda Kodiaq je ale také samozřejmě mezi pěti vozy ve finále české ankety Auto roku 2017. Kromě Kodiaqa se s tou slovenskou kryjí ještě pouze v případě Alfy Romeo Giulia, ostatní vozy jsou rozdílné. Čeští motorističtí novináři budou vybírat ještě z trojice: SEAT Ateca, Volkswagen Tiguan a Volvo V90.

V další části ankety čeká odbornou porotu opět testovací jízdy, které se uskuteční 25. ledna 2017 a pak již jen nezbytné udělení bodů. Uzávěrka druhého kola ankety je 28.2.2017.

Ačkoliv se Kodiaq nedostal do finále evropské ankety Auto roku, i když v nominovaných vozech byl, příjemnou zprávou ale je, že bude bojovat o titul v té světové. Dostal se totiž do finálové desítky.

A nebude to mít úplně jednoduché, protože po jeho boku bude dalších 6 vozů kategorie SUV, dvě osobní auta a jeden roadster.