To, že má automobilka Renault v plánu spojit své síly s výrobcem sportovních vozů Caterham při výrobě nového sporťáku Renault Alpine, jsme si již říkali. V současné době je tato informace úspěšně potvrzená a přidaly se k ní dokonce i další informace.

Doteď se totiž nevědělo, jak dlouho může vývoj nového sporťáku vlastně trvat. Šéf marketingu automobilky Renault, Stephen Norman, byl v minulých dnech až překvapivě sdílný. Prozradil, že nový Renault Alpine bude mít premiéru už během několika málo let. Nejpozději prý v roce 2015 na autosalonu v Ženevě. Dále pak prozradil, že se neustále pracuje na finálním vzhledu. Byl by rád, aby se v této novince ideálně propojilo klasicky sportovní DNA značky Caterham dopněné o jistou dávkou francouzského šarmu.

Jak to tak vypadá, díky spolupráci automobilky Renault a sportovní značky Caterham, vznikne zajímavý soupeř například pro Porsche Boxster nebo Cayman a nebo Audi TT. První informace, které prosákly a týkají se motorizace, mluví o pohonné jednotce nabízející až 250 koní. No, tak se nechme překvapit jak tohle dopadne.  🙂

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.