Automobily Hyundai rozšíří vozový park Policie České republiky. Automobilka vyhrála výběrové řízení, které vyhlásilo ministerstvo vnitra na dodávku celkem 10 vozů – na 7 vozů nižší střední třídy (nebo malá auta) a 3 terénní vozy. Výběrového řízení se zúčastnili tři uchazeči: Škoda Auto, a.s., Hyundai Motor Czech s.r.o. a Přerost a Švorc – auto, s.r.o.

I když policisty dnes potkáváme nejčastěji ve vozech Škoda, toto výběrové řízení vyhrál Hyundai. Řady policejních automobilů rozšíří sedm modelů Hyundai ix20 s benzínovým motorem 1.4 CVVT o výkonu 66 kW/90 koní a tři terénní Hyundai ix35 s benzínovými 2.0i 4×4 o výkonu 120 kW/167 koní. Pohon všech kol v tomto případě zajišťuje systém WIA Magna.

Hyundai Motor Czech s.r.o. nejlépe splnila zadávací kritéria a v hodnocení nabídek vyšla jako nejvýhodnější. Základem pro hodnocení byla ze 75% cena nabídky, z 10% cena hodiny práce smluvně zajištěných autorizovaných servisů a z 15% celková záruka na na dodané automobily bez omezení počtu ujetých kilometrů (v měsících). Všech 10 vozů dodá český importér vozů Hyundai za 2 564 335 Kč včetně DPH.

 

Nové vozy, které jsou speciálně upraveny pro policejní potřeby, včera v Praze převzali zástupci Policie ČR. Vyhlašujeme neoficiální soutěž o první fotku policejního Hyundaie! Vítězstvím vám bude dobrý pocit a naše uznání! 🙂

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.