Pokud jste někdy vyjeli do terénu, určitě jste se setkali s tím, že vám vaše auto (nebo auto nějakého kolegy) zapadlo a nešlo s ním udělat nic jiného, než ho vyprostit pomocí jiného auta. Něco podobného se stalo i na našem Silvestrovském offroadování. Auto se naštěstí podařilo ze zamrzlého jezírka vytáhnout bez problémů a podobných následků, které uvidíte na přiloženém videu.

V něm je vidět zapadlý (asi) Jeep ve vodě a druhé auto, které se ho pokouší vytáhnout za pomocí lana zachyceného, jak se později ukáže, na velmi nešťastném místě. Tažné lano totiž zamotali za zadní nárazník. A proč to není dobrý nápad? To zjistíte ke konci videa. Mezitím se podívejte na několik faktů, které už samy o sobě napovídají, že tady vznikne nějaký problém.

Tím podle mě nejvážnějším nedostatkem je počet lidí nacházejících se v blízkosti lana a mezi oběma auty, zvláště pak, když si uvědomíme, jak se auto snaží vytáhnout. Nebo možná spíše vystřelit

 

Otázkou nicméně zůstává, proč kluci lano nepřivázali k bodům a místům, která jsou na to určená. Podle vzhledu to nejsou auta sériová, ale do terénu upravená, takže jejich řidiči už přece nějaké zkušenosti mít musejí… Doufejme, že nešťastník, jenž schytal ránu nárazníkem, nebude zraněn příliš vážně. Jisté je, že příště si dá velký pozor, kde bude stát. Všechno špatné je pro něco dobré, říká se, a tady to platí dvojnásob.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.