Pokud jste naštvaní, že jste prošvihli aukci originálního Batmobilu z roku 1966 od světoznámého úpravce George Barrise, tak nezoufejte. Jeho cena se totiž vyšplhala na astronomických 4,62 milionu dolarů (cca 88 milionů korun) a navíc se nyní na internetu objevila jeho plnohodnotná náhrada.

Technicky vzato, auto použité ve slavné televizní show, nebylo úplně prvním Batmobilem, přestože je mnohem slavnější. Na začátku šedesátých let byl totiž postaven vůz po vzoru slavného komiksu. Ten byl následně pronajímán mlékárnám All Star k propagaci jejich mléka Batman a Robin. Auto bylo postaveno mezi lety 1961 – 1963 a jako základ posloužil Oldsmobile s typickým americkým motorem 5,7 litru V8. Na tento základ se pak usadila karoserie ze skelných vláken, vyrobená na zakázku. Takhle nějak vznikl úplně první Batmobil, který předběhl ten Barrisův o více než dva roky – v podstatě jen kvůli mléku… 🙂

Proč se ale o tom bavíme? Vůz si totiž můžete bez jakéhokoliv problému pořídit v internetovém aukčním domě eBay. Díky jeho futuristickému a jedinečnému vzhledu by to mohl být dokonalý kousek do jakékoliv sbírky. Bohužel, vůz je v dosti zuboženém stavu a byla by potřebná celková renovace. Přestože vůz vypadá tak, jak vypadá, jeho majitel za něj požaduje minimální částku 19 800 dolarů (cca 376 000Kč). Za tyhle peníze by se dal pořídit i solidně vybavený vůz nižší střední třídy. 🙂 Pokud vás to zaujalo, navštivte inzerát na eBay a na tento unikát si přihoďte.

 

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.