Jsou auta, která vylepšit nepotřebují, protože jsou prostě dobrá, ale nová kola, pokud jsou vybírána s citem, takřka dokonalý vzhled některých aut přece jen ještě podtrhnou. A právě takový pocit mám z tohoto Ferrari Enzo.

Auto si vzali do parády newyorští specialisté na sportovní a importovaná auta z dílny Martino Auto Concepts. Původní sériová kola byla vyměněna za tmavě lakovaná kola ADV5.2 Track Spec SL o rozměrech 9,5×20 palců vpředu a 12,5×21 palců vzadu obutá do lepivých pneumatik Pirelli P-Zero. Při pohledu na auto vás ani nenapadne, že tahle kola nejsou původní, protože autu neskutečně sluší.

A ještě něco stručně k autu. Ferrari Enzo je osazeno uprostřed uloženým atmosférickým dvanáctiválcem o výkonu 485 kW/660 koní a 657 Nm točivého momentu. S tím zasprintuje z klidu na 100 km/h za pouhé 3,1 sekundy a zrychlování se zastaví až na 355 km/h. Jeho karoserie je z karbonu a je to nejrychlejší sériové Ferrari, které zajelo čas na okruhu Nurburgring. Časomíra se zastavila už na  7:25.21.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.