Americká pobočka společnosti Honda včera představila nový prototyp NSX Concept, který přibližuje tvary a technologie supersportovního automobilu nové generace.
Nový model NSX, který ve Spojených státech nese značku Acura, by měl být uveden na trh během nadcházejících tří let. Na jeho vývoji pracuje výzkumné a vývojové středisko Honda R&D Americas a vyrábět by se měl v závodě v americkém Ohiu, je však určen všem motoristickým nadšencům po celém světě.

Dynamické tvary NSX Concept naznačují, jak bude příští výkonný sportovní vůz značky Honda vypadat. Kromě využití lehkých materiálů a uprostřed umístěného motoru V6 bylo u prototypu NSX Concept použito několik nových technologií včetně zcela nového sportovního hybridního systému pohonu všech kol SH-AWD® (Super Handling All Wheel Drive™).

Při prezentaci na autosalonu v Detroitu Takanobu Ito, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor Co., Ltd, který vedl vývoj prvního supersportu Honda NSX, přiblížil hodnoty, z nichž nový model NSX vychází: „Podobně jako u prvního NSX jsme opět dosáhli vysokých výkonů prostřednictvím efektivních technických řešení. Domnívám se, že v dnešní nové době musí i supersportovní automobil, jehož hlavními charakteristikami jsou dynamika a potěšení z jízdy, dokázat pozitivně reagovat na požadavky související s ekologií.“
Zatímco většina supersportů nabízí hrubou sílu produkovanou velkoobjemovým motorem, NSX Concept vychází z filozofie závodních strojů a nabízí mimořádně příznivý poměr výkonu a hmotnosti.

 

Díky unikátnímu hnacímu ústrojí se dvěma elektromotory a s dvoustranným systémem pro regulaci točivého momentu dokáže nový hybridní systém pohonu všech kol při zatáčení bleskurychle vytvořit na předních kolech negativní nebo pozitivní točivý moment, který podle předpokladu konstruktérů Honda zajistí ovladatelnost, jaké dosavadní systémy pohonu všech kol nebyly schopny dosáhnout. Kromě přínosu systému Sport Hybrid SH-AWD®spočívajícího v lepší ovladatelnosti je vůz vybaven výkonným motorem VTEC® V6 nové generace s přímým vstřikováním paliva, jenž ve spojení s dvouspojkovou převodovkou a se zabudovaným elektromotorem nabízí akceleraci supersportovního vozu při velmi atraktivní spotřebě paliva.

Sportovní hybridní systém SH-AWD dělá z NSX dokonalé ztělesnění filozofie „souhry mezi člověkem a strojem“, doplnil Ito. „Koncept NSX umožní řidiči zcela splynout s vozem, nabídne mu maximální dynamiku, aniž by technika jakkoliv stála v cestě.“

Kromě nového NSX Concept americká pobočka značky Honda představila také koncept Accord Coupe Concept, který je prvním náznakem směru, kterým se bude ubírat vzhled deváté generace americké verze modelu Accord, jež by měla na americký trh přijít během podzimu 2012. Tento model byl navržen výhradně pro americký trh a není určen pro Evropu.

Acura vstupuje do druhého čtvrtstoletí jako prémiová značka firmy Honda nabízející luxusní a výkonné automobily. Při této příležitosti přichází s konceptem luxusního kompaktního sedanu Acura ILX a s prototypem sportovně užitkového (SUV) crossoveru RDX pro modelový rok 2013.

Acura ILX Concept je předzvěstí zcela nového luxusního kompaktního sedanu Acura, který by se měl na trhu objevit v průběhu jara 2012. ILX bude vstupním modelem značky Acura. K dispozici budou tři hnací ústrojí včetně (u značky Acura poprvé použitého) hybridního ústrojí kombinujícího benzínový a elektrický motor.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.