Mini Clubvan je navržen speciálně pro přepravu nákladu nejen pro obchod, ale i pro volný čas. Je to první MINI homologované jako užitkový vůz a současně je to vůbec první prémiový vůz segmentu malých užitkových vozů. Je to ale také první užitkový vůz Mini vůbec. K dispozici bude již od podzimu ve třech provedeních: MINI One Clubvan (72 kW/98 k), MINI Cooper Clubvan (90 kW/122 k) a MINI Cooper D Clubvan (82 kW/112 k).

MINI Clubvan nabídne praktickou pětidveřovou karoserii, ale pouze dvě místa pro posádku. Současně s tím došlo ke zrušení zadních bočních oken. Tento tradice bořící model postavený na základě modelu MINI Clubman si drží typické potěšení z jízdy, stejně tak jako charizma, ale aplikuje je na nový typ vozu. Jakožto vůbec první prémiový užitkový vůz stanovuje MINI Clubvan v tomto segmentu nová měřítka stylovosti, kvality a jízdního prožitku.

 

Zvětšená funkcionalita vozu MINI Clubvan je dána rozšířenou ložnou plochou, která tvoří celou zadní část od zadních dveří až k dvojici předních sedadel. Nákladový prostor je snadno přístupný dvojicí křídlových dveří na zádi nebo samostatnými dveřmi na pravé straně. Za dvojicí sedadel je umístěna přepážka oddělující prostor pro posádku a náklad. Ten je navíc možno naložit až po střechu. Mini pojme až 860 litrů nákladu o maximálních rozměrech 115 mm na délku a v nejužším místě 102 mm na šířku. Užitečné zatížení vozu MINI Clubvan činí 500 kg.

MINI Clubvan je praktický vůz pro rozvážkovou činnost, stejně tak jako pro použití jako nekonvenční a univerzální vůz pro volnočasové aktivity. Je ideálním prostředkem pro ty, kteří požadují, aby jejich rozvážkový vůz působil stylově a originálně. S délkou 3961 mm, šířkou 1683 mm, výškou 1426 mm a rozvorem 2547 mm má tento vůz stejné rozměry jako výchozí MINI Clubman.

Celý interiér, včetně zadních bočních stěn, je čalouněn kobercem, zatímco střecha je po celé své délce chráněna černým čalouněním. V nákladovém prostoru jsou umístěné praktické 12V zástrčky, šest háčků v podlaze pro uchycení nákladu a podobně.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.