Automobilka Mercedes-Benz před pár hodinami ukázala světu své zbrusu nové video, představující novinku Mercedes-Benz CLA a musím se před tvůrci této reklamy opravdu poklonit. Celé video je fantasticky natočené a velice podrobně představuje veškeré inovace a nové technologie tohoto modelu.

Jak už jsme si říkali, model CLA je menší sourozenec již dobře známého modelu CLS. Automobilka se ráda chlubí tím, že tato novinka pokořila světový rekord mezi sériově vyráběnými automobily v aerodynamice. Toto v kombinaci se stálým pohonem všech kol, několika asistenčními systémy a motorem přeplnovaným turbodmychadlem dává jasně najevo, že konkurence si bude muset hodně pospíšit, aby CLA dohnala. Standartně budou všechny vozy vybaveny funkcí ECO start-stop a o přenos síly na přední nebo všechna kola se bude starat buď sedmistupňová automatická nebo šestistupňová manuální převodovka.

Již koncem dubna se budou  zákazníkům předávat první vozy a já se moc těším, až je začnu potkávat na našich silnicích a až se s modelem CLA svezeme. Tenhle sportovní dravec je vážně povedený. 🙂

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.