Za posledních pár dnů jsme psali už o dvou prckách s velkým – nebo možná spíše obrovským – motorem pod kapotou. Prvním byl připravovaný (ovšem nepotvrzený) projekt Aston Martin Cygnet V12, druhým Chevroletu Matiz s V8 z Corvette. Tentokrát se osmiválec z Corvette ocitl v malém japonském roadsteru Mazda MX-5.

Někteří řidiči si stěžují, že Mazda MX-5 je sice hodně zábavná, ale k tomu, aby byla extrémně zábavná, jí chybí výkon. Tahle přestavba by mohla být řešením. Je však otázkou, jestli je těžký neohrabaný předek opravdu lepší než malý, lehký a mrštný roadster. Americká auta ale nikdy nebyla stavěna tak, aby zatáčela jako ta evropská. A jak uvidíte z videa, v přímce je tahle MX-5 brutálně rychlá. Čtvrt míle tahle zběsilost zvládne za 12,3 sekundy při rychlosti 111,56 mph (asi 179 km/h).

Aby ne, když zmíněný motor pod kapotou pochází rovnou z Corvette C6 LS2. Je to tedy V8 o objemu 6,2 litru, které na zadní nápravu posílá výkon čtyř stovek koňských sil (v 6 tis. ot./min.) a 542 Nm (ve 4 400 ot./min.) točivého momentu. Spálit trochu gumy není vůbec žádný problém a stejně jako třeba v BMW M3 E92, to půjde jen při pomyšlení na sešlápnutí plynového pedálu… 🙂

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.