Nadšenci do hravých zadokolek si nyní budou moci výhradně ve Spojeném Království pořídit upravenou Toyotu GT86, vylepšenou o nějaký ten díl ze závodní divize Toyota Racing Development (TRD). Typuji ale, že moc času mít nebudou. Tato limitovaná edice se objeví v pouhopouhých 250 kusech, už někdy začátkem března!

Bohužel verze TRD, kterou jsme okukovali ve Vídni, nebude mít jakékoliv navýšení výkonu oproti sériové GT86, přestože dříve Toyota slibovala něco jiného. Dokonce i akcelerace a maximální rychlost zůstávají stejné. Namísto nahánění koní se Toyota zaměřila spíše na vzhled. Svědčí o tom agresivněji vyhlížející přední nárazník, jiné prahové lišty, nová 10-paprsková 18″ litá kola, na první pohled zajímavěji provedený zadní nárazník a zcela nový výfukový systém, díky kterému by snad už GT86 mohla znít jako opravdový sporťák. Další úpravy jsou již o něco decentnější: vyměnila se řadicí páka, kryt chladiče či víčko nádrže.

Edice TRD bude nabízena pouze v černé nebo bílé perleti, stejně tak, jak je vyobrazena na snímcích. Stejně, jako si budete moci vybrat barvu, tak si budete moci vybrat i převodovku – manuální nebo automatickou – u tohohle auta stejně víme, jaká převodovka se do něj hodí nejvíce. 🙂

 

Cena GT86 TRD bude začínat na 31 495 librách (cca 930 000Kč) s manuálním řazením a 32 995 librách (cca 980 000Kč) s automatickou převodovkou. To znamená, že cena tohoto vylepšeného, neskutečně zábavného auta bude v Británii o 6 500 liber (cca 190 000Kč) vyšší než ta, kterou zaplatíte za standardní GT86.

Mezi tím, co vyjde atraktivnější Toyota GT86 TRD, pilně pracuje japonský výrobce na další, dosti exkluzivní variantě GT86. Tou je kabriolet. Toyota slibuje kabriolet GT86 na ženevskou Motor Show v březnu.

Myslíte si, že limitovaná série TRD bude stát za příplatek téměř 200 000Kč? A těšíte se na kabriolet v provedení Toyoty GT86?

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.