Kia láká pozornost na svůj nový sedan Quoris, který by měl být přímo prošpikován nejnovějšími technologiemi. Jihokorejský výrobce nyní uveřejnil dvě videa představující jeho vlajkovou loď spolu s některými high-tech vychytávkami.

Quoris  by měl přímo konkurovat luxusním limuzínám od BMW, Audi nebo Mercedes-Benz. Tato Kia také dokazuje, že nejnovější technologie na trhu nabízí i jiní výrobci než jen ti výše zmiňovaní. Quoris by měl nabídnout hodně: Zadní a přední světlomety plně využívající technologie LED, výsuvnou sluneční clonu zadního okna, kamery doslova obklopující vůz, luxusní kožený interiér, displeje zabudované v opěradlech předních sedadel, různé nejnovější jízdní a bezpečnostní asistenty a další a další vymoženosti moderní doby.

Quoris se zatím nabízí jen v Koreji a nese pojmenování K9. Kia plánuje přejít na ostatní trhy do konce tohoto roku. V Koreji se zatím Quoris prodává pouze s benzínovým motorem V6 o objemu 3,8 litru a o výkonu 286 koní. Tuto sílu přenáší přes osmistupňovou automatickou převodovku na zadní kola. Dříve se však šuškalo o více motorizacích: 3,8l V6 333 koní, 4,6l V8 389 koní a dokonce 5.0l V8 429 koní. Nechme se překvapit, jak to dopadne. Já doufám, že Kia nezůstane pouze u základního motoru.

 

Každým dnem by Kia měla uveřejnit datum uvedení vozu na evropský trh. Kia sice není tak prestižní značka jako třeba německé luxusní trio, přesto věřím, že by Quoris mohl důkladně zamíchat karty ve hře luxusních limuzín – škoda, že Optimě se to zatím moc nedaří. Po shlédnutí videí a všech fotek jsem na tento vůz obzvláště zvědavý. Dejte nám vědět, jak se líbí vám tahle luxusní Kia.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.