Honda představuje motor HR412E, ‘srdce’ svého soutěžního vozu Civic pro šampionát WTCC

Společnost Honda dnes představila nový závodní motor HR412E, který bude pohánět vůz Civic WTCC v Mistrovství světa cestovních vozů FIA (WTCC).

Motor HR412E, byl vyvinut ve výzkumném a vývojovém centru Honda R&D v japonském Tochigi. Jedná se o zcela nový čtyřválcový přeplňovaný benzínový motor o zdvihovém objemu 1,6 litru s přímým vstřikováním paliva, který byl navržen speciálně pro závodní model Civic v souladu s předpisy FIA pro WTCC.

 

Při této příležitosti Daisuke Horiuchi, vedoucí vývoje projektu WTCC v Honda R&D uvedl:
„V neustálém technologickém vývoji spalovacího motoru hraje z hlediska dalšího zlepšování klíčovou roli tepelná účinnost. A ani závodní motor není výjimkou. Tento agregát HR412E vznikl v rámci takového promyšleného procesu, jehož cílem bylo dosáhnout vyšší účinnosti.

Motor HR412E je prvním zástupcem nové generace vysoce výkonných závodních motorů značky Honda. Všichni konstruktéři ve výzkumném a vývojovém centru v Tochigi intenzivně pracovali na vývoji závodního motoru, který by našim soutěžním jezdcům poskytl skvělé jízdní vlastnosti a ovladatelnost bez kompromisů v oblasti maximálního výkonu.

Jsme přesvědčeni, že inovace, které umožnily vytvoření tohoto revolučního motoru, přinesou užitek i řidičům mimo závodní tratě, neboť nám pomohou dále zvyšovat účinnost našich motorů pro běžné vozy.“

Motor byl dodán do dílny týmu Honda Racing Team JAS v italském Miláně, kde je Civic WTCC vyvíjen, a úspěšně absolvoval všechny počáteční testy.

Tato zpráva přichází krátce po oznámení jmen jezdců továrního týmu Honda pro Mistrovství světa cestovních vozů FIA – Itala Gabriele Tarquiniho a Portugalce Tiago Monteira.

Honda hodlá vstoupit do seriálu WTCC již v průběhu této sezóny a to nejprve s jedním vozem. Za volant vozu Civic WTCC usedne bývalý pilot Formule 1 Tiago Monteiro, který absolvuje celkem tři závody počínaje říjnovým závodem v Suzuce. Podporu na trati pro tým zajistí Honda R&D ve spolupráci s firmou Mugen.

Oba jezdci se do Mistrovství světa cestovních vozů FIA naplno zapojí v roce 2013.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.