Německý malovýrobce sportovních vozů Gumpert dodal patentovému úřadu nové snímky produkční verze modelu Tornante. Jeho podoba unikla na internet, a my tak máme možnost prohlédnout si budoucnost zmiňované automobilky.

Ještě před několika měsíci se firma Rolanda Gumperta nacházela v insolvenčním řízením a nebyla schopna najít vhodného investora. V současnosti je už ale vše téměř v pořádku a jak se zdá, Gumpert pracuje na novém modelu, který by nahradil letité Apollo.

Tornante bylo navrženo studiem Carrozzeria Touring Superleggera a ve formě konceptu bylo představeno v roce 2011 na autosalonu v Ženevě. Od té doby se na modelu dále pracovalo a to, co vidíte na fotkách pod článkem, je pravděpodobně produkční verze modelu.

 

Původní koncept poháněl 4,2 litrový motor bi-turbo V8 od Audi, neboť samotný Roland Gumpert byl kdysi šéfem Audi Sport. Pohonná jednotka sériové verze zůstane pravděpodobně stejná jako v případě konceptu, částečně se však měnila karoserie. Přední i zadní část dostaly jemné retuše, díky kterým vůz vypadá moderněji.

Od firmy Gumpert zatím žádné oficiální informace nejsou, ale pokud by byl model ve finální fázi vývoje, jeho výstavní premiéra by se dala očekávat opět na ženevském autosalonu. V březnu 2013 tedy uvidíme, jak postupují práce německého malovýrobce.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.