Po novém Fordu Mondeo se podíváme důkladněji také na připravovanou „Fordovu“ nabídku v rostoucím segmentu automobilů typu SUV – nový model EcoSport, který je založen na globální platformě Fordu pro vozy nižší třídy a kombinuje v sobě praktické stránky malého automobilu s prostorností, agilitou a stylem SUV.

„Ford EcoSport nabídne vynikající poměr užitné hodnoty a ceny, kvalitu a hospodárnost,“ řekl Nick Collins, ředitel modelové řady vozů segmentu B z Ford of Europe a pokračuje: „Naši zákazníci tak získají fantastickou možnost výběru v této kategorii, kam patří rovněž všestranný B-MAX a nová Fiesta.“

 

EcoSport je první globální model značky Ford, který byl kompletně vyvinut v Jižní Americe. Uvedením první generace EcoSportu na brazilský trh v roce 2003 vytvořil Ford zcela nový tržní segment a od té doby prodal v Jižní Americe více než 700 000 vozů tohoto typu. Nový EcoSport vychází vstříc sílící poptávce po malých SUV v Evropě – podle očekávání Fordu se tento segment v následujících pěti letech zdvojnásobí.

„Nový EcoSport má za sebou miliony testovacích kilometrů v nejtěžším terénu a nejnáročnějším klimatu na zeměkouli,“ dodal Collins.

Sebevědomě a aerodynamicky stylizovaný EcoSport se vyznačuje rozměrnou maskou chladiče, štíhlými, do detailu propracovanými světlomety a výraznou plastovou ochranou spodní části karoserie. Bude vybaven komunikačním a zábavním systémem SYNC, který umožňuje připojit přes USB či Bluetooth mobilní telefon nebo hudební přehrávač a následně ho ovládat jednoduše hlasem.

Součástí Ford SYNC je rovněž Systém automatického nouzového volání, který v případě nehody naváže spojení s nejbližším pracovištěm záchranného systému, a to v místním jazyce.

EcoSport dále nabídne širokou paletu asistenčních technologií a bezpečnostních systémů, od protiblokovacího systému přes elektronický stabilizační program až po asistent pro rozjezd ve svahu.

Nový EcoSport bude uveden na evropské trhy během příštích osmnácti měsíců. Mezitím doplní nabídku Fordu v kategorii vozů SUV nova generace modelu Kuga a později Ford nabídne svým zákazníkům v Evropě rovněž model Ford Edge, což je větší a luxusnější SUV, které se těší značné oblibě v Severní Americe.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.