Výročí 500. společného závodu oslaví Shell a Ferrari o nadcházejícím víkendu v průběhu Velké ceny Singapuru formule 1. Dlouholetý vztah společnosti Shell a Ferrari představuje základ jednoho z nejprogresivnějších partnerství v současném motorsportu. Technická spolupráce Shell s Ferrari neusiluje jen o úspěch na trati – jejím cílem je i přenos závodních technologií z okruhu na silnici. Například v nových benzínech Shell V-Power Nitro+ a stooktanovém Shell V-Power Nitro+ Racing, které jsou dostupné od 5. září 2012 v celé síti čerpacích stanic Shell v České republice, se používají stejné modifikátory tření jako v závodních palivech vyvíjených pro monoposty Ferrari ve formuli 1.

Nejnovější výkonná benzínová paliva Shell V-Power Nitro+ mají z 99 % stejné složení jako závodní palivo Shell V-Power používané stájí Scuderia Ferrari v  mistrovství světa formule 1 v sezóně 2012. „Naši zákazníci si díky zbrusu novým benzínům Shell V-Power Nitro+ a Shell V-Power Nitro+ Racing mohou dopřát téměř stejné palivo jako to, které bude v nádrži monopostu Fernanda Alonsa a Felipeho Massy o tomto víkendu během Velké ceny Singapuru,“ říká Petr Šindler, manažer komunikace, Shell Czech Republic a.s.

 

V rámci oslav výročí vyjedou Fernando Alonso a Felipe Massa na dráhu se speciálním logem „500 RACES“ na předním a zadním křídle monopostů. Fernando Alonso již včera v Singapuru představil unikátní simulátor vyvinutý společností Shell. Simulátor dle slov Alonsa téměř dokonale zprostředkovává pocit, který jezdci zažívají na závodní dráze. Speciálně pro tuto jedinečnou příležitost vznikl také krátký film skládající se z rozhovorů s předními osobnostmi stáje Ferrari jako právě Fernando Alonso, Felipe Massa či Luca Di Montezemolo, Stefano Domenicali, Luca Marmorini, John Surtees nebo José Froilan Gonzalez.

Spolupráce společnosti Shell s Enzem Ferrarim začala roku 1929, kdy ho sponzorovala jako závodníka. Postupně se z Enzovy důvěry vložené do společnosti Shell a jejích produktů vyvinul pevný vztah, který dodnes představuje jedno z nejslavnějších a nejdelších technických partnerství v historii světového motorsportu. Společnost Shell se stala oficiálním technickým partnerem Ferrari při historicky prvním ročníku Mistrovství světa formule 1 v roce 1950. Během úspěšné spolupráce se společností Shell získalo Ferrari ve formuli 1 celkem 12 titulů mistra světa v hodnocení jezdců a 10 v Poháru konstruktérů.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.