Prvních 270 vozů nové modelové řady Ibiza určených k zářijovému zahájení prodeje v Číně se nalodilo v Barceloně. Po dubnovém spuštění prodejních aktivit s modelem SEAT Leon sází španělská automobilka na svůj nejprodávanější model všech dob, který jí zajistí pokračování růstu na čínském trhu.

Nová Ibiza nabízená na evropském trhu od jara 2012 bude druhým modelem prodávaným v Číně. Zákazníci budou mít na výběr tři verze – třídveřovou, pětidveřovou a kombi ST. V roce 2013 rozšíří modelovou nabídku značky SEAT všestranné MPV Alhambra.

Loď „Cristal Ray“ přepravující výše uvedené vozy by měla dojet do přístavu Tchien-ťin za cca 40 dní včetně zastávky v Kantonu. Nová Ibiza bude nabízena také ve třech nových dealerstvích SEAT v Kantonu, Si-anu a Sia-menu. Tato trojice doplní osmstávajících dealerství, která byla otevřena v dubnu 2012 souběžně s autosalonem v Pekingu.

 

Expanze značky SEAT do Číny je součástí strategie založené na internacionalizaci španělské automobilky, která již dnes vyváží přibližně 80 % svých vozidel do 75 zemí.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.