Mazda Motor Corporation představí v evropské premiéře na autosalonu v Ženevě koncept Mazda TAKERI – sedan střední třídy nové generace, který disponuje unikátní technologií rekuperačního brždění Mazda i-ELOOP. Na scéně se k němu připojí Mazda CX-5, nový kompaktní SUV crossover vybavený kompletní řadou přelomových technologií Mazda SKYACTIV1. Dalším exponátem pak bude model MX-5 Special Edition Spring 2012, navržený výhradně pro evropský trh a množství nových technologií a sériových modelů.

Nejnovější adaptace designového tématu společnosti Mazda „KODO – duše v pohybu“, koncept TAKERI, přináší do kategorie sedanů novou úroveň síly a přitažlivosti. Koncept TAKERI nabízí náhled na budoucí směřování nové generace sedanu Mazda v kategorii CD, který pokračuje ve vizi modelu Mazda SHINARI. Tento vzrušující koncept čtyřdveřového sportovního kupé se představil vloni v Ženevě. Pod úchvatným exteriérem se v konceptu TAKERI ukrývá vysoce účinný vznětový motor Mazda SKYACTIV-D se systémem i-Stop a šestistupňová automatická převodovka SKYACTIV-Drive.

Koncept TAKERI usiluje o maximální energetickou účinnost bez kompromisů v oblasti výkonu, charakteristickou pro styl Zoom-Zoom společnosti Mazda. Ve skutečnosti jde o první vozidlo vybavené systémem i-ELOOP. Název je zkratkou spojení „Intelligent Energy Loop“. Jedná se o systém rekuperačního brzdění od Mazdy, který je jedinečný tím, že využívá kondenzátor – elektrotechnickou součástku sloužící k dočasnému uchování elektrického náboje. Oproti akumulátoru se kondenzátor nabíjí i vybíjí daleko rychleji a při dlouhodobém používání neztrácí své původní vlastnosti. Systém „i-ELOOP“ účinně převádí kinetickou energii automobilu, která se uvolňuje při zpomalování, na energii elektrickou. Ta je následně využívána k napájení klimatizace, audio systému a dalších elektrických spotřebičů ve voze.

 

Úplně nový model CX-5 je prvním sériově vyráběným modelem, který představuje nový designový jazyk značky Mazda, „KODO – duše v pohybu“. Zároveň je prvním modelem, který je obsahuje celou řadu technologií SKYACTIV – motory, převodovky, karoserii i podvozek. CX-5 tak přináší vynikající výkon, citlivé a zároveň předvídatelné řízení, skvělé jízdní vlastnosti a výjimečnou bezpečnost. Zásluhou odlehčeného a aerodynamického designu modelu CX-5 společně s pozoruhodně úspornými motory SKYACTIV (všechny se systémem i-Stop) a úspornými převodovkami SKYACTIV má model spotřebu paliva a emise CO2, kterými se řadí na čelo kategorie.

Nový model MX-5 Special Edition Spring 2012 přináší dodatečný nádech luxusu díky množství prvotřídních prvků výbavy včetně chromovaných okrajů světel do mlhy nebo velmi kvalitního koženého čalounění v barvě Havana Brown v interiéru. K dispozici je jen pro evropský trh. Nejnovější verze legendárního roadsteru Mazda přichází s látkovou nebo pevnou střechou1 a zákazník si může vybrat ze čtyř barev karoserie – Radiant Ebony (ta je k dispozici jen pro tuto verzi MX-5), Crystal White Pearl, Metropolitan Grey a Briliant Black.

Na stánku společnosti Mazda na 82. Mezinárodní autosalonu v Ženevě se představí celá řada technologií SKYACTIV a také všechny současné modely. Novinářské dni jsou 6. a 7. března. Pro veřejnost je pak autosalon otevřen od 8. do 18. března 2012.

 

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.