Esapekka Lappi startující s týmem ŠKODA Motorsport na polské rally je v polovině soutěže v jejím vedení. Se svým spolujezdcem Jannem Fermem zažívají premiéru v továrním voze ŠKODA Fabia Super 2000.

Polská rally začala v pátek kvalifikační zkouškou na 2,5 kilometru dlouhém okruhu v Mikolajki, která určovala pořadí startu do sobotní sekce. Vyhrál ji Esapekka Lappi a mohl si tak určit právo svého startovního pořadí. V sobotních sedmi rychlostních zkouškách zajel Lappi hned šest nejrychlejších časů a vede před závěrečnou nedělní sekcí o 14 sekund před domácím jezdcem Kosciuszkem, třetí je další polský pilot Solowow (oba Ford Fiesta Super 2000).

Esapekka Lappi první den polské rally hodnotí: „Postupně se s vozem sžíváme a jede se nám velmi dobře. Výsledek po první etapě je skvělý, nicméně pořád chceme hlavně v pořádku dojet do cíle. S Jannem se těšíme na zítřejší den.“

 

Polská rally v okolí Mazurských jezer má v neděli na programu závěrečných šest rychlostních zkoušek a 123 soutěžních kilometrů.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.