Uplynulý víkend se v Londýně uskutečnila opravdu hodně zajímavá akce s názvem Classic Motor Show 2012. Díky ní se každoročně mohou dostat tisíce zákazníků opravdu hodně blízko k těm největším automobilovým legendám, které si teď vybavíte. Každý fanoušek si zde najde to své.

Celá výstava se konala v prostorách 11 rozlehlých sálů a pouze jeden z nich byl věnován klasickým motocyklům. Zbylých deset sálů do posledního místa zaplnily vozy zvučných jmen jako Aston Martin, BMW, Bugatti, Lamborghini, Audi, Triumph, ale i těch obyčejněnjších, jako třeba Vauxhall, Volkswagen. Letošní akce byla také rekordní co do počtu návštěvníků. Za celý víkend jich dorazilo více než 58 tisíc!

Kromě výše zmíněných aut byl na výstavě k vidění také slavný Jaguar XKR, který si zahrál hlavní roli ve filmu s Jamesem Bondem Dnes neumírej neboDeLorean DMC12, který si jistě každý pamatuje ze série filmů Návrat do budoucnosti. A aby bylo naprosto jasné, jak moc zvučné jméno tahle výstava má, přijali na ni pozvání hvězdy jako Sir Stirling Moss, Chris Barrie ze sitcomu Červený Trpaslík nebo slavný komik Steve Coogan.

 

Vždy je dobré spojit příjemné s užitečným, takže tak pořadatelé učinili i v rámci této akce. Rozhodli se velice zajímavým způsobem vybrat peníze na charitu. Každý, kdo přispěl místní charitativní organizaci, mohl se svézt na sedadle spolujezdce v jednom z připravených vozů. V nabídce byly automobily značek Lamorghini, Maserati, Aston Martin nebo Ferrari.  Nakonec se svezlo na tisíc návštěvníků a vybralo se úctyhodných 30 000 liber.

Vždy, když se dozvím o podobné akci konajicí se daleko od našich hranic, je mi smutno, že se něco podobného nekoná i u nás. Máme krásné veteránské srazy, na tom se asi všichni shodneme, ale chtělo by to postup o level výš. Tohle totiž nemá chybu. 🙂

Zdroj:gtspirit.com/-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.