Kromě toho, že BMW vyrábí skvělé silniční vozy, zajímá se také o závody bobů, ve kterých je automobilová značka zainteresována kvůli vývoji dvoumístného bobu pro americký tým, jež se zúčastní Zimních Olympijských her v roce 2014 v Soči v Rusku.

A jak se k tomuto podivnému odvětví dostalo zrovna BMW? Americká sáňkařská a bobová federace zadala BMW projekt na zkonstruování dvoumístného bobu, doufajíce ve zlatou medaili. Ta však již od roku 1936 stále nepřichází.

Ke zlepšení výkonů bobu na bobové dráze BMW vylepšilo aerodynamiku a tvar šasi, dále využilo lehké materiály, jako uhlíková vlákna a slitiny lehkých kovů. Bob je sice stále ve vývoji (již přes rok), bobová federace už ale pracuje s prototypem, který podstupuje testy závodníků přímo na ledě. Vývoj ještě nějakou tu dobu potrvá, protože BMW přislíbilo dokončení bobu až během příštího roku.

 

Toto však není poprvé, co se BMW podílí na Olympijských hrách. Automobilka již vyrobila systém na měření rychlosti skokanů do dálky a systém pro sledování pohybu plavců. Na poslední letní Olympiádě v Londýně dokonce dálkově ovládaná mini Mini na baterky vozila odhozené nářadí, jako oštěpy a kladiva, zpět k atletům.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.