Určitě víte, že BMW 1M Coupé už si nové nekoupíte. Místo něj je tady teď krátká „jednička“ M135i, která se poprvé veřejnosti ukázala v Lipsku. Je to sice jen malá náplast, ale lepší než vůbec žádná…

Časopis Autoweek ovšem přišel s informací, že BMW chystá jeho následovníka v pogobě BMW M235i. Že nevíte, co tohle označení má znamenat? Je to jednoduché. Chystá se rozšíření modelových řad, ale nečekejte žádné nové modely. Aktuální „jednička“ hatchback zůstane jako řada 1, s karoserií kupé ponese označení „2“, „trojka“ v kupé bude pořád „trojka“ a v sedanu „čtyřka“ a podobně. Stát by se tak mělo na autosalonu ve Frankfurtu příští rok. BMW však tuto informaci 100% ještě nepotvrdilo.

BMW M235i nebude ale plnokrevné „eMko“. Na starosti ho má divize M Performance. Srovnat bychom to mohli s Audi a jejími modely S a vrcholnými RS. M235i by mělo používat stejný motor i techniku s M135i, tedy šestiválcový třílitr o objemu rovné tři litry přeplňovaný turbodmychadlem. Výkon 320 koní a točivý moment 450 Nm půjdou přes šestistupňový manuál nebo osmistupňový automat na zadní kola, ale uvažuje se i o pohonu všech kol X-Drive.

 

Uvidíme, co z toho nakonec vzejde…

-PS-


Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.