Nový model Bentley Mulsanne Mulliner Driving Specification, představený na autosalonu v Ženevě, spojuje řadu výrazných designových prvků. Přináší možnost nastavení sportovního naladění odpružení a řízení, které podtrhují úchvatný výkon velmi luxusního a výkonného sedanu Bentley s osmiválcovým motorem o objemu 6,75 litru. Českým zákazníků nabídne tento model společnost Porsche Inter Auto CZ, která je oficiálním prodejním a servisním místem značky Bentley v České republice.

Model Mulsanne je ryzím příkladem cestovního vozu Bentley, kombinujícího eleganci karoserie a řemeslně dokonale zpracovaný luxus s úžasným výkonem a sportovním charakterem. To vše dohromady poskytuje nejexkluzivnější požitek z jízdy na světě. Je to luxusní vůz, který je zaměřený především na potěšení z řízení. V době velkosériové výroby stojí na vrcholu britského automobilismu.
Mimořádně výkonný a luxusní model Mulsanne disponuje ohromujícím výkonem 512 k/377 kW, dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 5,3 sekundy a nejvyšší rychlosti 296 km/h. Nová 21palcová lehká hliníková litá kola se vyznačují titanovými upevňovacími prvky. Kola obouvají pneumatiky s rozměry 265/40 ZR 21 a svým vzhledem podtrhují silný a současně elegantní výraz nového dynamičtějšího provedení Mulliner Driving Specification.

Systém adaptivně řízených tlumičů, stejně tak jako řízení, lze přizpůsobit jízdnímu stylu řidiče. Nové sportovní provedení modelu Mulsanne je nyní vybaveno i režimem „Sport“. Jízdní mód „Sport“ se aktivuje pomocí otočného spínače umístěného vedle voliče převodovky a zajišťuje více trakce, citlivější ovládání a větší přesnost řízení bez snížení jízdního komfortu.

 

„Za první tři měsíce prodeje značky Bentley jsme zaznamenali velký úspěch a evidujeme již deset objednávek. Věříme, že zákazníci budou mít zájem i o tento model, u kterého evidujeme první zájemce,“ říká Anna Gruberová, ředitelka komunikace Porsche Inter Auto CZ.

Bentley zavádí dva nové prvky doplňkové výbavy pro řadu Mulsanne: velké výklopné střešní okno z tónovaného skla a exkluzivně navržený elektrický chladicí box pro nápoje.

Všechny modely Mulsanne lze nyní doplnit nádherně propracovaným luxusním chladicím boxem navrženým společností Bentley, který je umístěný mezi zadními sedadly a pojme dvě lahve šampaňského. Jediným stisknutím tlačítka se tiše otevřou dvířka z ledového skla a odhalí tři ručně foukané a broušené šampusové skleničky z olovnatého křišťálového skla, které jsou nádherně zvýrazněné bílým LED osvětlením. Tyto skleničky byly exkluzivně vytvořeny pro společnost Bentley uznávaným britským designérem z Londýna, Davidem Redmanem, a odrážejí závodní design paprsků 21palcových litých sportovních kol modelu Mulsanne.

Interiér modelu Mulsanne je dokonale odhlučněný. Automobil je vybaven dvojitým zasklením a využívá zvukotěsné technologie, díky nimž je posádka izolována od okolního světa. Nyní je k dispozici možnost objednání velkého výklopného střešního okna z tónovaného skla. Ultratenký mechanismus střešního okna nijak neruší výrazný profil střechy modelu Mulsanne.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.