Volkswagen Caddy patří na českém trhu mezi nejoblíbenější a nejvšestrannější městské dodávkové vozy. Nyní je ještě lépe připraven na nástrahy rozvážkové dopravy díky parkovacímu asistentu „Park Assist“, který umožňuje zaparkovat vůz s automatickým ovládáním řízení. Tento inovativní systém je kromě pohonu všech kol a dvouspojkové převodovky DSG dalším prvkem, který v tomto segmentu nabízí pouze Caddy.

Zákazníci si mohou pro Volkswagen Caddy nyní objednávat nejnovější generaci parkovacího asistenta „Park Assist“, který umožňuje kromě automatického zaparkování vozidla na podélně orientované parkovací místo také asistované parkování na příčně orientované parkovací místo, které svírá pravý úhel s vozovkou. Praktického pomocníka ocení zejména řidiči kurýrních vozů.

 

Systém lze aktivovat stisknutím tlačítka při rychlosti jízdy do 40 km/h. Řidič zvolí prostřednictvím směrového ukazatele stranu silnice, na níž chce zaparkovat. Jakmile Park Assist vyhledá pomocí ultrazvukových senzorů pro Caddy dostatečně velkou mezeru pro zaparkování, může začít asistované zaparkování vozidla. Řidič zařadí zpětný chod, a pak už jen musí přidávat plyn a brzdit. Řízení má na starosti Caddy. Další pomocí pro řidiče jsou akustické signály a vizuální pokyny v multifunkčním ukazateli.

Během parkování omezuje Park Assist rychlost na 7 km/h. Systém dokáže vůz dokonce aktivně zabrzdit při hrozící kolizi s překážkou. Zodpovědnost za brzdění zůstává ovšem i v těchto případech na řidiči, protože funkce brzdění parkovacího asistenta Park Assist nedokáže zabránit škodě v úplně každé situaci.

Kromě toho usnadňuje manévrování parkovací systém se zobrazováním překážek kolem vozu. Vůz je na barevném displeji příslušného rádia nebo rádia s navigačním systémem graficky zobrazen seshora a řidič na základě žlutých nebo červených signálů snadno pozná, zda má Caddy nebo Caddy Maxi vpředu a vzadu dostatečný odstup od překážek. Zároveň je řidič upozorňován akusticky.

Parkovací asistent lze již objednávat pro téměř všechny verze modelové řady Caddy s krátkým i dlouhým rozvorem, ve skříňovém či osobním provedení, i jako Kombi. Příplatek činí 14 782 Kč bez DPH (včetně akustického parkovacího systému „ParkPilot“ vpředu a vzadu).

Volkswagen Caddy vládne segmentu městských dodávkových vozů v Německu i Evropě. Za svůj velký úspěch vděčí kromě své vysoké úrovně produktové kvality také enormní rozmanitosti variant poháněcího ústrojí a výbavy. Zákazníci mají na výběr dva rozvory, skříňovou karoserii nebo Kombi, čtyři varianty výbavy pro osobní verzi, kempinkový vůz, dva zážehové motory s výkonem 63 a 77 kW, čtyři vznětové motory s výkony od 55 do 103 kW, alternativní pohony na LPG nebo zemní plyn, pohon předních kol nebo pohon všech kol 4Motion, mechanickou převodovku nebo DSG a úsporné verze BlueMotionTechnology. A také četné prvky výbavy, které v tomto segmentu nabízí pouze Caddy. Zákazníci si tak mohou nakonfigurovat svůj vůz Caddy v až 238 různých variantách.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.