Německé Audi disponuje poměrně širokou nabídkou SUV všech možných velikostí. To ovšem značku nezastaví od rozšiřování tohoto portfolia, a proto se v následujících letech můžeme těšit hned na několik nových modelů. Tím největším a nejluxusnějším bude Q8.

K současným modelům Q3, Q5 a Q7 přibydou jejich sportovnější varianty ve formě kupé crossoverů, tedy něco ve stylu konkurenčního BMW X6. Zatímco klasická SUV od Audi jsou označována lichými čísly, kupé crossovery dostanou čísla sudá. Na příchod se tedy připravují modely Q4, Q6 a Q8, přičemž největší kvé-osmička se má stát luxusním vrcholem nabídky, po boku sedanu A8.

Plánovaná Audi Q8 se postaví na novou platformu MLB, kterou budou využívat i příští generace vozů Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne a Audi Q7. Díky rozsáhlému použití hliníku a nové konstrukci se počítá s hmotností kolem dvou tun, což je zhruba o 300 kg méně než váží současné Audi Q7. Co se motorové palety týče, Q8 dostane benzínové i dieselové jednotky, stejně jako několik hybridních verzí a pravděpodobná je i varianta RS se zhruba 550 koňmi.

 

Vzhledem k tomu, že je Audi Q8 prozatím pouze ve fázi pokročilého plánování, nedočkáme se novinky dříve než v roce 2017. Podle průzkumů, které nechala automobilka vypracovat, si Q8 najde přibližně 25 000 zákazníků ročně.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.