Nová Audi S8 není žádný chudáček, hlavně co se výkonu týče. Německému špičkovému úpravci ABT se to ale nejspíš zdálo málo, takže se rozhodl výkon navýšit o dalších 100 koní. Výsledkem je stádo plných 620 koní!

ABT Sportsline je největším úpravcem vozů Volkswagen Group. Za poslední dou představili novinky od Audi v podobě A1 Sportback nebo Q3, stejně tak jako Volkswagen Beetle či Touareg. Není tím pádem žádným překvapením, že ABT si posvítil na to nej, co VW Group (v rámci „obyčejných značek) nabízí – žhavou a luxusní Audi S8.

 

V sériové S8 je pod kapotou dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu rovné čtyři. V základu výkon činí 520 koní a točivý moment 650Nm. To bohatě stačí, aby se bezmála dvoutunové Audi rozpohybovalo z 0 na 100km/h za 4,2 sekundy a dokázalo jet rychlostí až 250 km/h (elektronicky omezeno).

Nicméně ABT Sportsline upravil řídící jednotku tak, aby Audi produkovalo 620 koní a točivý moment 780Nm! To už je vskutku hodně, avšak německý úpravce tvrdí, že výkonové hodnoty mohou být ještě vyšší. Když ABT testoval úpravy, dosahovaly hodnoty zrychlení 0-100Km/h za  rovné 4 sekundy a maximální rychlost 290km/h!!

Navíc k úpravě výkonu ABT nabízí nové 20″ a 21″ kola spolu s lepivými vysoce výkonnými pneumatikami. V nabídce je také elektronický balíček, který se nazývá ABT Level Control. Ten udržuje vzduchové odpružení tak dole jak jen to jde, aby se snížilo těžiště vozu. ABT tvrdí, že upravená Audi S8 je to nejlepší z obou stránek, neboli nejlepší poměr mezi komfortem zrychlením a hbitostí.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.