Piloti týmu Formule 1 Scuderia Ferrari, pánové, Felippe Massa a Fernando Alonso, dostali na okruhu Fiorano v Maranellu novou hračku. Koncern Fiat (do kterého patří i Ferrari a Fiat) připravil speciální edici vysoce výkonných Jeep Grand Cherokee SRT8 v exkluzivní exteriérové barvě Rosso Corsa, s interiéry vyvedenými v červené kůži a spoustou dalších „vychytávek“, které Ferrari připomínají… 🙂 Auta pilotům F1 slavnostně předal ředitel marketingu SRT Motorsports, pan Beth Paretta.

Tyto dva Jeepy jsou první dva kusy zbrusu nového modelu Jeep Grand Cherokee SRT8 pro rok 2012, které se objevily v Evropě. Oficiální prodej přitom bude zahájen až v květnu. Na vývoji vozidel se podílela společnost Chrysler Group’s Street and Racing Technology (SRT).

Jeep Grand Cherokee SRT8 pro Ferrari se vyznačuje typickou maskou chladiče se sedmi otvory v matné černé s červeným orámováním. Závodními vozy je inspirován černý pruh táhnoucí se přes celé auto – od nárazníku, přes kapotu, střechu, víko kufru opět až na nárazník. Mezi detaily, které dotvářejí celek patří matná černá střecha s dvěma střešními okny, kryty bočních zpětných zrcátak z karbonu a a tmavá zadní světla.U obou kousků byla světlá výška snížena o 1,5 cm a auta jezdí na unikátních černých kovaných kolech o rozměrech 20″.

 

Aby interér nezaostával za exkluzivním exteriérem, byl celý interiér přečalouněn do prvotřídní červené kůže Ferrari. Kůže se nyní objevuje na čalounění dveří, středové loketní opěrce či přístrojové desce. Abyste si připadali jako ve Ferrari, kožený volant s řazením pádly pod volantem, je obšitý červenou kontrastní nití a skrze něj se řidič může dívat na žluté budíky, které mu mají připomenout, že toto není jen tak obyčejné SRT8, ale že jde o speciální edici Ferrari…. 🙂

Jeep Grand Cherokee SRT8 je poháněn zcela novým motorem V8 Hemi o objemu 6,4 litru o výkonu 344kW/468 koní s technologií úspory paliva. Ta, když není potřeba výkonu, dokáže „vypnout“ čtyři válce. Díky silné HEMI V8 dokáže Jeep zrychlit z klidu na stokilometrovou rychlost jen za 5 sekund a rychloměr se zastaví až na hodnotě 257 km/h!

Ředitel Parretta k tomu dále řekl: „Jsme hrdí a nadšení z toho, že máme možnost se podělit se dvěma z nejtalentovanějších jezdců o upravený Jeep Grand Cherokee SRT8 v úpravě ve stylu Ferrari. Víme, že Fernando a Felipe se v našich špičkových SUV budou cítit jako doma. Jeep Grand Cherokee SRT8 přináší kombinaci vysokých schopností v terénu, na silnici nebo na závodní dráze spolu s jedinečným spojením exkluzivity, luxusu a vytříbeného vkusu.“

Massa  a Alonso si u Ferrari užijí spoustu zábavy. Před pár týdny se proháněli po sjezdovce s novými Ferrari FF 🙂

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.