Tuningové firmě Mansory se ve Spojených Arabských Emirátech velmi daří. Aby také ne, svou extravagancí umí odpovídat na tamější poptávku bohatých a neméně extravagantních šejků a obchodníků. I jejich nejnovější počin, který stojí na základech Mercedes-AMG G 63, je určen výhradně pro tamější trh.

Jde o limitovanou edici, která vznikla na přání jednoho konkrétního zákazníka, který si také vybral barvu interiéru. Ostatní auta z limitky se budou lišit právě touto barvou, kterou si zákazníci vyberou. Nevznikne ale více než celkem deset kusů.

Přečtěte si také:  Mansory přetvořil Mercedes-AMG G 63 v totální monstrum se zběsilým interiérem. Určené je jen pro jediný trh

Už na první pohled je jasné, že se Mansory vyřádil kromě interiéru i na exteriéru. Ačkoliv nutno říct, že to není takový extrém, jaký tahle tuningová legenda umí. Nové jsou blatníky, prahy, nárazníky, maska chladiče, kapota, křídlo i kola. Celý projekt dostal označení Gronos EVO S P900 a je lakován matně černou barvou, kterou rozbíjí několik doplňků v barvě interiéru.

A když už jsme u něj, pokud nejste fanoušky velmi výrazně oranžové barvy, asi se vám moc líbit nebude. Právě tato barva je prostě všude a snad na každém dílu. Lehce ji rozbíjí pár bílých a černých detailů, ale moc jich věru není. Je to prostě typický styl Mansory, pro někoho moc, pro jiného naprostý standard.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz musel ve své továrně přerušit výrobu. Nedošly mu díly, ale vběhl tam živý leopard

Ještě vám dlužíme posledních pár detailů. A ne, cena mezi nimi není, protože tu úpravce sdělí jen vážnému zájemci. Prozradil ale, že číslovka 900 v názvu odkazuje na výklon 900 koní, který doplňuje točivý moment 1200 Nm. Jen připomeneme, že sériová verze Mercedes-AMG G 63 poskytne „jen“ 585 koní a 850 Nm.

Přidat komentář