Virtuální procházka po London Motor Museum – foto + video

Autor: Anina Russová - 26. 7. 2012


Londýn v posledních dnech opravdu žije. Olympiáda se nezadržitelně blíží a pokud jste se vydali podpořit naše sportovce, máme pro vás ještě jeden tip na výlet. Vyražte se podívat do London Motor Museum, které se nacházi ve čtvrti Hayes. Najdete zde obsáhlou a hlavně jedinečnou sbírku automobilů z celého světa, a to včetně takových skvostů, která na jiném místě na svště neuvidíte.

Muzeum vystavuje automobilové skvosty vyrobené od zhruba 50. let minulého století až po současnost a to včetně několika filmových a televizních čtyřkolových hrdinů. :) Své místo tu ovšem mají i vozy soukrommých majitelů, kteří vědí, že tady je o jejich skvosty dobře postaráno. Je to něco jako německý Meilenwerk, podívejte se na fotky: Meilenwerk Stuttgart, Meilenwerk Berlin.

Ve sbírce najdete mimo jiné původní Batmobile z roku 1960, další Batmobil z roku 1989 z filmu Tima Burtona a nedávno byl do muzea přivezen originální a nám všem dobře známý původní „Kit“ ze seriálu Knight Rider. Vůz sice bude potřebovat trochu péče, ale vzhledem k tomu, že je podepsaný samotným Davidem Hasselhoffem je jasné, že druhý takový asi jen tak někde nenajdete. A ještě jedna třešnička na pomyslném dortu. Po toulkách Londýnem pořádně koukejte kolem sebe, protože všechna tahle auta jsou pojízdná a lze je ve městě čas od času potkat. :) Pokud budete mít takové štěstí, tak foťte a pak se s námi podělte! :)

Ale vraťme se na chvilku ke klasickým vozům. Jak jsme se již zmínili, sbírka začíná v 50. letech minulého století takovými vozy, jakými jsou  například Chevrolet Corvette C1 nebo Ford Thunderbird. Tyhle dva jmenujeme schválně, protože na téhle straně Atlantiku jich zase tolik nepotkáte. Muzeum se ale může chlubit dalšími kousky jako jsou klasické vozy Rolls Royce nebo Mercedes-Benz. Americký kontinent a 60. léta zastupují Cehvrolet Camaro a Pontiac Firebird. Hlavním tahákem a představitelem „American muscle“ je pak Shelby Mustang GT500 ‚Eleanor‘ s výrobním číslem 50. Tohle auto určitě dobře znají všichni fanoušci filmu 60 sekund, kde spolu s Nicolasem Cagem tvořili nerozlučný pár. K vozu jsou navíc dochovány všechny náležitosti jako plakety s výrobním číslem nebo dobový hasicí přístroj.

Další kategorií, která je v muzeu zastoupena (a oprávněně) jsou takzvaní „Lowriders“. Většina asi přesně ví o čem teď mluvíme, ale pro jistotu jedná se většinou o klasické americké vozy ať už sedany nebo kabriolety, na které je namontován speciální hydraulický nebo vzduchový podvozek a s autem jde poté doslova tančit. Myslím, že stačí si pustit jakýkoliv videoklip americké výroby a v doprovodu spoře oděných slečen tam na tyhle kousky určitě narazíte. No, a nebo prohledejte náš archiv a narazíte na Chevrolet Impala. A protože muzeum jde s dobou, rozhodně si tam taková auta své místo zaslouží.

Nesmí chybět ani současné supersportovní modely. Prohlédnout si můžete sněhově bílý Gumpert Apollo, SSC Ultimate Aero, které v roce 2009 jelo slavnou Gumball 300 Rally, Bentley Continental GT v matné zelené a nebo Rolls Royce Phantom Drophead, který stojí na obrovských 26″ kolech od Asanti.

Tak už mi věříte, že tohle místo prostě při návštěvě Londýna nelze vynechat? Pokud vás zajímá víc, podívejte se na oficiální webové stránky muzea, ať víte, co tam na vás čeká. A pokud vyrazíte, pochlubte se nám fotkama. :)

-AR-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru