Tak rovnou přiznávám, že mě tahle reklama tak nějak okouzlila. Nečekejte žádné sexy slečny, žádné zběsilé řezání zatáček, ani ukřičené děti. Díky Chevroletu se totiž můžeme na chvilku přesunout do 30. let minulého století. Na začátku je parta mladých lidí jedoucích zřejmě z nějaké tančírny. Dámy skvěle nalíčené a upravené, pánové taktéž elegantní. I ulice – nejspíš v New Yorku – vypadá, jako by vypadla z klasické gangsterky let třicátých. A třicátá léta já mám opravdu ráda. I August Horch Museum, které má místy podobný nádech, mi učarovalo.
Ale zpět k reklamě na nový Chevrolet. Náš hlavní hrdina si to po vystoupení z auta zamíří rovnou domů, ale k chodníku přijede nový Chevrolet TRAX plný mladých a hlavně současných lidí. S nimi si náš notně překvapený a fascinovaný hrdina projede současnost, která mu naservíruje digitální foťák, dotykovou obrazovku, současnou hudbu a spousty světel. :)
K této reklamě vám prozradím ještě jednu perličku. V Číně ji zakázali a místní plátek South China Morning Post ji dokonce nazval rasistickou. Čínané si ji sice mohou prohlédnou online na webu, ale prý o to ani tak nestojí. Důvododem je hudba doprovázející reklamu. Na svědomí ji má rakouský DJ Parov Stelar a v jedné části této písně má v čínštine dost hanlivý podtext. Je smutné, že to ani Chevrolet ani sám DJ s největší pravděpodobností neměli v plánu a dle mého by v tom čínský rasistický text většina lidí opravdu nehledala. Čína tím reklamě udělala svým zákazem skvělou propagaci.
-AR-