Škoda velmi dobře zvládá úpravy svých vozů, které pak naplno vyhovují policejním či záchranářským složkám po celém světě. Jedna věc je přidat majáky, polepy, houkačku a počítač propojený s databází obyvatel a aut, druhá ale auto upravit tak, aby sloužilo jak lidem, tak jejich psím společníkům. A policejní psi potřebují opravdu speciální vybavení.
I to ale mladoboleslavská automobilka, jejíž výrobní závody nejen na území Česka aktuálně z důvodu koronavirové infekce stojí, zvládla. A dle britských policistů, pro které takto upravila model Kodiaq, na výbornou. Jde vlastně o velmi hezkou ukázku toho, jak se z průměrného rodinného auta může stát ideální pracovní nástroj.
Aby byli policejní a záchranářští psi v bezpečí, byly z auta zcela odstraněny zadní sedačky a vše, co by tam bylo pro psí pasažéry zbytečné. Místo toho v zadní části auta našel místo pojízdný kotec s klecovými dveřmi, klimatizací a místem pro občerstvení tak, aby celá úprava vyhovovala tvrdým požadavkům Královské společnosti pro prevenci týrání zvířat.
Posádka, jedoucí vpředu, má díky počítači přesné informace o tom, jaká teplota je v zadní části. Navíc je celý přepravní box opatřen speciálními únikovými dveřmi, které se automaticky otevřou třeba po nehodě, a psům tak umožní dostat se z auta rychle a v rámci možností bezpečně pryč.
Kromě toho Kodiaq samozřejmě dostal ony polepy, majáky i houkačku. Navíc ale třeba systém deaktivující Stop/Start a fungující jako blokace motoru, který tak může běžet i když klíč není ani v autě a ani v dosahu. Celé auto tak lze použít jako generátor, což se na místech, kde jsou speciálně vycvičení záchranářští psi potřeba, může hodit.
Tento speciální Kodiaq bude záchranářským a policejním složkám nabízen jak s pohonem předních, tak všech kol. Dále pak se dvěma benzinovými a dvěma naftovými motory.