Posadky_SKODA_zavodech_Rally_Bohemia-2021

Rally Bohemia pojede celkem 9 posádek s podporou Škoda Motorsport

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - Tisková zpráva - 24. 6. 2021


Mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2021 pokračuje čtvrtým dílem v okolí Mladé Boleslavi. Značka Škoda využije domácího prostředí k oslavě významného jubilea a bude se prezentovat ještě silněji než dosud. Kromě 6 posádek dealerských týmů nastoupí další tři vozy Škoda Fabia Rally2 evo v barvách Škoda Motorsport za podpory Škoda Auto Česká republika. Automobilka chystá tradičně bohatý doprovodný program pro dospělé i děti.

Do prvního vozu Škoda Fabia Rally2 evo usedne sedminásobný mistr ČR a testovací jezdec Škoda Motorsport Jan Kopecký spolu se svým tradičním navigátorem Janem Hlouškem. Ve druhém voze připraveným týmem Škoda Motorsport dostane životní příležitost mladý talentovaný jezdec Dominik Stříteský, jenž překvapil svými výkony v prvních dvou podnicích šampionátu. Ve své premiérové sezoně za volantem vozu Rally2 získal dvakrát skvělé 4. místo a předčil i řadu zkušenějších jezdců. 21letý Stříteský začínal v roce 2009 na motokárách, ale svou první rallyovou sezonu absolvoval teprve v roce 2018. Ve velmi krátké době se vypracoval mezi elitu a už v sezoně 2020 patřil mezi absolutní špičku jezdců na vozech s jednou poháněnou nápravou. Letos hájí barvy dealerského týmu ACA Škoda Vančík Motorsport, ale mladoboleslavská soutěž pro něho i jeho nového navigátora Jiřího Hovorku přinese zkušenost jiného kalibru. Třetí speciál v barvách Škoda Motorsport bude pilotovat 20 letý bolivijský jezdec Marco Bulacia Wilkinson navigovaný argentinským spolujezdcem Marcelem Der Ohannesianem. Jihoamerická posádka letos startuje v barvách týmu Toksport WRT ve světovém seriálu WRC2, kde aktuálně zaujímá 3. místo.

Přečtěte si také:  Dlouhodobý test plug-in hybridu Škoda Octavia iV – rozlučka

O přední příčky chtějí opět zabojovat i posádky dealerských týmů. Vysoké ambice má zejména domácí Filip Mareš, jenž usedne do nového vozu Škoda Fabia Rally2 evo Edition 120 v barvách Laureta Auto Škoda Teamu. Navázat na svou stále se lepšící formu bude chtít i osvědčená dvojice Jan Černý/Petr Černohorský hájící barvy Louda Auto Škoda Racing Teamu. V plné sestavě nastoupí Samohýl Škoda Team s posádkami Miroslav Jakeš/Petr Machů a Adam Březík/Ondřej Krajča. O další cenné body do mistrovství ČR chtějí zabojovat Věroslav Cvrček s Tomášem Prokorátem (Kontakt Škoda Team) i David Tomek s Václavem Kopáčkem (Autokomplex Menčík Škoda Rally Team).

„Rally Bohemia je pro značku Škoda domovskou soutěží, kterou každoročně navštěvují tisíce zaměstnanců automobilky a jejich rodiny. I proto jsme si ji vybrali jako jeden z pilířů letošních oslav 120. výročí našeho působení v motoristickém sportu. Ve spolupráci s oddělením Škoda Motorsport jsme připravili netradiční aranžmá, které přivede na start ještě více podporovaných vozů Škoda. Těšíme se na jejich souboje a zveme všechny fanoušky nejen k tratím rychlostních zkoušek, ale letos poprvé i do centra Mladé Boleslavi, kde bude pro veřejnost připravený Škoda Rally park. V něm chystáme řadu zajímavých aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií,“ vysvětluje Martina Zimmermann odpovědná za marketing Škoda Auto Česká republika.

Přečtěte si také:  Škoda zavádí standardně 7letou záruku. Má to ale drobný háček

Rally Bohemia 2021 se koná v obvyklém termínu na začátku prázdnin a tratě rychlostních zkoušek zavedou posádky opět do Středočeského a Libereckého kraje. Soutěž je proslulá unikátními a technicky náročnými rychlostními zkouškami, pořadatelé navíc neúnavně vyhledávají i další nové lokality. Pro letošní rok připravili znovu velmi obtížné zkoušky na Liberecku, kde se uskuteční první etapa. V neděli se rally vrátí na Mladoboleslavsko, kde se posádky mohou těšit na převážně nové měřené úseky. Centrem soutěže zůstává statutární město Mladá Boleslav, které je současně jejím spolupořadatelem, pro servisní zázemí bude opět využit rozlehlý areál letiště v Hoškovicích u Mnichova Hradiště.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek