Nová Škoda Octavia byla přistižena při testovací jízdě v Alpách. Sice brzdila dopravu, ale otestovala to, co Češi milují

Nová Škoda Octavia byla přistižena při testovací jízdě v Alpách. Sice brzdila dopravu, ale otestovala to, co Češi milují

Od Anina Russová | Zdroj: CarSpyMedia - Ilustrační foto: Pavel Srp - 23. 6. 2022 0

Vzhledem k tomu, že současná generace oblíbené Škody Octavia je na trhu už od roku 2020, je jasné, že už ji brzy čeká omlazovací kúra, tedy facelift. Vzhledem k tomu, jak daleko je odhalení auta, nejsou zatím známy podrobnosti o designových či technických změnách. I tak ale video, které octavii při testovací jízdě zachytilo, něco málo prozradí.

Na záběrech je zachycen červený vůz, který má notně zamaskovanou přední část. A právě ta by měla během faceliftu prodělat řadu změn. Ostatně, nejčastěji se mluví o tom, že design faceliftu by měl být o něco sportovnější a připravit tak zákazníky na následnou zcela novou generaci, která by měla nabídnout velmi ostře řezané rysy a až atletický vzhled. Zatím jsou to ale jen spekulace. Stejně tak je hodně zakrytá i zadní část vozu, která s největší pravděpodobností schovává upravené světlomety a zadní nárazník. 

Přečtěte si také:  Koncern Volkswagen svolá do servisu 111 tisíc aut. Opravu by jejich majitelé zvládli i doma sami

Testovací jezdec vyrazil na klikaté silničky do Alp, kde testoval spolehlivost a chladicí systém auta. Přívěs bude navíc poměrně znatelně naložený. V současné generaci disponuje Škoda Octavia maximálním svislým zatížením tažného zařízení 80 kilogramů a maximální hmotnost připojeného vozíku je v závislosti na motorizaci až 1600 kilogramů.