Chodník, jak už jeho název napovídá, je určen pro chodce a k chůzi. Řidičům by tedy mělo být jasné, že na chodník s autem nesmí. Přesto to čas od času některý z řidičů udělá, nejčastěji, když potřebuje někde zastavit. Parkování na chodníku je ale přestupkem, který vyjde i na několik tisíc korun. Jakkoliv je to ale u některých řidičů, nejčastěji rozvážkových služeb, stěhováků nebo třeba plynařů umíme pochopit, u řidičů osobních aut tak úplně ne.
Své už o tom ví i řidič náměstka primátora Prahy pro dopravu Adama Scheinherra. Internetem totiž začala kolovat fotografie auta, které náměstek využívá s tím, jak nevhodně a protizákonně parkuje. Netrvalo dlouho a ke všemu se sám Adam Scheinherr vyjádřil na svém facebooku.
V příspěvku napsal: „Možná jste si všimli téhle fotky na internetu. Ti, kdo mne znají, dobře vědí, že to doopravdy není můj styl. V příslušný den magistrátní auto řídil řidič, kterého neznám, a vůbec jsem netušil, že někde zaparkoval takto „na prasáka“. Já jsem v tomto místě, ve Veletržní ulici, z auta nevystupoval ani do něj nenastupoval. Měl jsem jednání na TSK, kam jsem přijel tramvají. Pak jsem se ale potřeboval rychle dostat autem na jiné jednání, a do vozu jsem nastoupil v ulici U Studánky. Je jasné, že řidič při čekání na mne spáchal dopravní přestupek, a budeme to s ním řešit. Hlavně nám ale připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit.“
Dodal také, že využívání služebních aut magistrát snížil na nutné minimum a z parkoviště před magistrátem udělali příjemné náměstí pro lidi. „Všem zaměstnancům magistrátu čtyři roky vysvětlujeme, ze papalášské časy jsou pryč. Jak je ale vidět, někteří to stále nepochopili,“ napsal také.
My pak dodáme, že dotyčnému řidiči za tento přestupek hrozí ve správním řízení pokuta až 2500 Kč. Je ovšem otázkou, jestli se tam vůbec dostane. S největší pravděpodobností tak pokutu ve formě kázeňského trestu vyřeší přímo magistrát.