2001-peugeot-406-taxi-film-replika-na-prodej- (1)

Na prodej je zdařilá replika filmového taxíku Peugeot 406

Autor: Pavel Srp - 21. 12. 2019


Spousta z nás si jistě pamatuje film o marseillském taxikáři Danielovi, který jezdil s bílým sedanem Peugeot 406. Scénář pro prvních několik dílů filmu napsal scénář Luc Besson. Ten vůbec první byl natočen už v roce 1998 a vzniklo jich nakonec celkem pět. Ty pozdější už však tak dobré nebyly a 406 vyměněna za 407.

Taxikářský Peugeot 406 byl ale výjimečný. Nešlo totiž o obyčejné auto, nýbrž o auto, které dokázalo prohánět tehdejší rallyové závoďáky, jak Besson ukázal na začátku druhého dílu, kdy se na trati Daniel (hrálo ho Samy Naceri) za volantem taxíku potkal s rallye jezdcem v Peugeotu 306 Maxi.

Film se dá mezi automobilovými fanoušky označit jako legendární, stejně jako samotné auto. A jeho velmi zdařilá replika je nyní na prodej. Pokud ji chcete, budete pro ni muset zajet do Ruska a zaplatíte za ní 220 tisíc rublů, což je v přepočtu necelých 90 tisíc korun. Inzerát najdete ZDE.

Na pohled vypadá prakticky tak, jako ve druhém filmu Taxi, taxi (v ČR: Taxi 2). Nechybí mu snížený podvozek, stejný přední nárazník, velké zadní přítlačné křídlo, ale ani nasávač na střeše či svítilna TAXI. Podobná jsou i kola, jsou ovšem menší než ta, na nichž jezdil taxík ve filmu.

Nejde ale o tak rychlé auto, jaké bylo ve filmu. Pod kapotou je docela obyčejný benzinový čtyřválec s objemem 1,8 litru a výkonem 116 koní. Najeto má tohle auto 283 tisíc kilometrů, ale podle popisu je o něj z hlediska techniky pečováno.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek