2023-Mitsubishi_Colt

Mitsubishi Colt se v příštím roce vrátí. Bude stát na podvozku Renault

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Mitsubishi - Tisková zpráva - 13. 4. 2022


Mitsubishi oznámilo, že se po bezmála 10 letech vrátí do evropské třídy malých vozů (segment B) s pětidveřovým hatchbackem Colt nové generace. Jeho uvedení do prodeje je naplánováno na podzim 2023.

Nový Colt se zařadí vedle modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX a plug-in hybridního Eclipse Cross PHEV, a výrazně tak rozšíří pokrytí klíčových segmentů evropského trhu v rámci značky Mitsubishi. Nová modelová nabídka osobních vozů tak bude od roku 2023 zahrnovat hatchbacky a modely SUV, včetně elektrifikovaných pohonů.

Přečtěte si také:  Nová generace Škody Kodiaq už jezdí po silnicích. Fotografové ji zachytili při testování

Označení Colt, vůbec poprvé použité v roce 1962, se pyšní dlouhou tradicí, která zahrnuje bezpočet generací převážně kompaktních modelů prodávaných po celém světě. Název Colt se tak postupně stal jedním z nejznámějších modelových označení vozů Mitsubishi. V Evropě se mezi lety 2004 a 2014 prodalo přes 400 tisíc vozů poslední generace, vyráběných i přímo v tomto regionu.

Nová generace Mitsubishi ASX se ukáže příští rok

Nový Colt nabídne velkorysou výbavu včetně nejnovějších technologií i kompletní škálu pohonů. Vůz se bude vyrábět v tureckém závodu Bursa společnosti Renault. Colt podobně jako ASX nové generace bude postaven na podvozkové platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Přečtěte si také:  Nová generace Hyundai i30 už nemusí být hatchback. Mohla by být SUV

Komentuje Frank Krol, prezident a generální ředitel Mitsubishi Motors Europe: „Příchod nového hatchbacku Colt a již oznámeného nového ASX v roce 2023 zásadním způsobem rozšíří naši produktovou nabídku – vedle základního modelu Space Star a plug-in hybridního provedení Eclipse Cross PHEV. Mitsubishi Motors se ve třídě malých vozů chlubí dlouhou historií a samotné označení Colt je přímo synonymem tohoto segmentu – již se těšíme, až začneme psát novou kapitolu v příběhu Colt i značky Mitsubishi Motors v Evropě.“

V České republice bylo prodáno přes 2 700 Coltů a jedná se historicky o třetí nejprodávanější model Mitsubishi.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek