MINI Sharing usnadňuje více než kdy jindy sdílení vašeho vlastního vozu s přáteli a rodinou. Od března 2021 k dispozici v Německu a Nizozemsku. Do konce roku 2021 budou následovat další evropské trhy.

Tradiční britská značka MINI opět určuje standardy v oblasti sdílené mobility. Díky MINI Sharing a nové aplikaci MINI Sharing prémiový výrobce dále prohlubuje své průkopnické postavení v této oblasti. Od 1. března 2021 mohou zákazníci v Německu a Nizozemsku sdílet své MINI a MINI zážitky s rodinou a přáteli snadno, rychle a bezproblémově. Pomocí aplikace lze automobil zarezervovat, odemknout a zamknout a nastartovat. Sdílení soukromých automobilů nikdy nebylo tak snadné a pohodlné.

Přečtěte si také:  MINI vyvíjí techniku elektrických modelů John Cooper Works

MINI Sharing lze pohodlně používat prostřednictvím aplikace MINI Sharing. Jakmile má zákazník aplikaci nainstalovanou ve svém chytrém telefonu (k dispozici pro operační systémy iOS a Android), je možné přizvat ke sdílení další členy rodiny a přátele (za předpokladu, že mají aplikaci také nainstalovanou). Pokud přátelé chtějí vozidlo na určitou dobu půjčit, mohou majiteli prostřednictvím aplikace zaslat žádost. Tento požadavek se zobrazuje v kalendáři aplikace MINI Sharing a vlastník ho tam může přijmout a spravovat. 30 minut před začátkem rezervace obdrží vypůjčitel užitečné informace týkající se automobilu, jako je například jeho poloha a dojezd/stávající úroveň nabití baterie. Uživatel potřebuje pouze internetové připojení na začátku rezervace. Od té doby jeho chytrý telefon komunikuje s modulem MINI Sharing přes Bluetooth, což má tu výhodu, že umožňuje interakci s automobilem bez připojení k internetu. MINI Sharing lze proto snadno využívat v podzemních parkovištích nebo na místech se špatným pokrytím signálu.

MINI Sharing již bylo úspěšně otestováno a vyzkoušeno a velmi pozitivně přijato v roce 2019 v Madridu a později s podobným ohlasem také v Barceloně. Po úspěšném dokončení pilotního projektu je služba soukromého sdílení automobilů k dispozici od října 2020 v celém Španělsku. V Německu a Nizozemsku začala služba fungovat na začátku března 2021. Všechny německé modely MINI vyrobené od ledna 2020 jsou již z výroby vybaveny požadovanou technologií (volitelná výbava: 5GE – příprava pro flexibilní sdílení automobilů). Požadovaným modulem MINI Sharing lze automobil dovybavit v rámci příslušenství ve kterémkoliv MINI Servisu. MINI Sharing pak může zákazník okamžitě používat. Cena této služby v Německu za první rok činí 360 eur (roční smlouva) plus cena dodatečného vybavení. Pokud bude služba pro roce používání prodloužena, cena bude 49 eur ročně (platné k březnu 2021).

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments