Losí test je test na zjištění chování vozidla při prudkém vyhýbacím manévru před nečekanou překážkou. Ve Švédsku je tento test používán po celá desetiletí. Jeho název naprosto jasně odkazuje na zde velmi rozšířeného sudokopytníka, protože právě srážka s ním může mít pro posádku fatální následky. K nelibosti automobilky Mercedes-Benz je s tímto testem dost často spojován a určitě ne v tom nejlepším světle.
Mercedes-Benz však není jediný, kdo má s touto disciplínou problém. Určitě se pamatujete na Jeep Grand Cherokee a nebo Porsche Macan, kteří v této disciplíně také úplně nezazářily. V případě Jeepu, kdyby za jeho volantem neseděl zkušený jezdec, mohlo celé testování dopadnout velice špatně pro levou stranu auta a do cíle by pravděpodobně doklouzal po boku. No, pojďme ale zpátky k Mercedesu. Do povědomí se tento způsob testování v roce 1997 dostal právě díky Mercedesu a jeho třídě A. V tomto případě došlo dokonce k převrácení vozu. Automobilka na tuto situaci však zareagovala se ctí a do nejmenšího modelu začala standardně a zdarma dodávat stabilizační systém ESP.
Tentokrát měl problémy Mercedes-Benz C350 e, tedy hybridní varianta, která nese nějaké ty kilogramy navíc. Švédský magazín Teknikens Varld, který je touto zkouškou proslavený, vyzkoušel právě tento model. Podstatným údajem je v tomto případě maximální rychlost, v jaké je automobil schopný projet předem připravenou dráhu simulující vyjetí a následné vrácení do jízdního pruhu. Snaží se tedy nasimulovat situaci, jak kdyby vám ve vašem pruhu stál 400 kg los. K velkému překvapení však při rychlosti 75 km/h Mercedes-Benz totálně zklamal. Rychlost musela být snížena až na 64 km/h, aby se dalo hovořit o úspěšně objeté překážce. Hlavní proměnou neúspěchu bude patrně zvýšená hmotnost spolu s ESP, které patrně není na tuto hmotnost nastaveno. Hmotnost vozu je totiž výrazných 1 780 kg. Když vezmeme v potaz, že nejtěžší varianta Céčka váží 1 595 kg, může být tento rozdíl vážně propastný. Ve víru medializace této události se Mercedes-Benz snaží neúspěch uhrát na nízký tlak v pneumatikách, nicméně redaktoři Teknikens Varld mají metodiku velice dobře zvládnutou a potvrzují, že pneumatiky rozhodně nebyly podhuštěné.