MANHART-MHX6-Dirt2-1

Manhart MHX6 Dirt² Concept je ta nejdivočejší X6, kterou jste kdy viděli

Autor: Pavel Srp -   5. 12. 2017


Manhart Performance je úpravce vozů BMW. Občas se nebojí vytvořit poměrně odvážné kreace, ale to, co plánuje představit nyní, to je opravdový masakr. Jmenuje se to Manhart MHX6 Dirt² Concept a základem se stalo BMW X6 M.

To, na co se díváme, je, jak sám název napovídá, zatím pouze konceptem, ale úpravce slibuje, že vyrobí auto, které bude moci legálně na silnice a přitom se nebude od těchto nákresů příliš lišit. Můžeme tedy očekávat BMW X6 s velmi zajímavou off-roadovou výbavou a úpravou. Půjde o velmi exkluzivní záležitost, protože v Manhart Performance plánují vyrobit pouhých pět kusů.

Manhart tím navazuje na podobnou kreaci, kterou představil před pěti lety na základech první generace BMW X6. Tehdy však auto nebylo tak brutální jako má být to nové. Má totiž dostat i několik opravdu off-roadových prvků výbavy jako například rám přes karoserii pro případ převrácení, rezervní kolo na zadní dveře a tak dále.

MANHART-MHX6-Dirt2-2

Podobně působivé má být také pohonné ústrojí, jehož základem je eMkový vidlicový osmiválec s objemem 4,4 litru s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Výkon by se měl po úpravě vyšplhat až k 900 koním a 1 200 Nm. Vyměněny mají být i vnitřnosti motoru, kompletní karbonové sání, stejně jako obě turbodmychadla. Motor bude lépe oddechovat prostřednictvím zcela nového výfukového potrubí Manhart Exhaust system, jenž bude prý opravdu hlučné!

Podle dalších informací, které zveřejnil server GTspirit.com, dostane Manhart MHX6 Dirt² Concept odolnější zadní nápravu, jakož i převodovku. Podvozek bude zvýšen díky pružinám KW a obouvat bude terénní pneumatiky 305×40 BF Goodrich na 21″ discích. Mluví se také o diferenciálu s omezenou svorností, ovšem nepíše se, který to bude. Očekávat lze, že to bude buď střední nebo zadní a nebo možná dokonce oba dva.

Zajímá vás cena? Nebude nejnižší, hovoří se o 395 tisících eur, to je více než 10 milionů korun. Jsme docela zvědaví, jak bude finální auto vypadat.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *