Liberec chystá dražbu vraků odtažených z ulic. Většina z nich vyjde na pár stovek

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Město Liberec - 18. 7. 2022


Snad každé město v Česku bojuje s odstavenými auty na svých ulicích. Z některých se postupně stanou vraky bez STK, jiné přijdou o registrační značky a další o většinu dílů. V Liberci několik takových aut na ulicích posbírali a mají v plánu je vydražit. Ceny jsou v pravdě lidové, vždyť vyvolávací cena byla stanovena na 200 Kč, nejnižší prodejní pak na 600 Kč.

Škodovky i fordy

Dražba osobních aut, která byla sesbírána na ulicích, proběhne ve středu 10. srpna v devět hodin ráno v areálu odtahové služby Říha. Podle města Liberec jde v každém případě o auta s propadlou technickou a jejich majitelé se k nim nehlásí. V nabídce je celkem 15 aut, která ale nemají ani klíče a doklady.

Přečtěte si také:  Černý Ford Escort RS Turbo S1 princezny Diany byl v aukci prodán za více než 20 milionů korun

Zájemci dostanou k výběru mezi Fiatem Dobló, několika Fabií, Renaultu Mégane nebo několika Fordů Focus. Je ale opravdu potřeba počítat s tím, že všechna ta auta jsou dost žalostném stavu, ostatně, několik dlouhých měsíců jen stála na ulici. Zhruba půl hodinky před samotným začátek dražby dostanou zájemci možnost si nabízená auta na místě prohlédnout. Výtěžek z dražby půjde na úhradu nákladů za odtah a odstavení vozidla. Pokud se vozidlo nepodaří vydražit, bude následovat jeho likvidace.

Platbu musí ten, který dražbu vyhraje, uhradit přímo na místě v hotovosti. Pokud bude částka vyšší než 270 000 Kč, což je nejvyšší možná částka, kterou je možné dle zákona uhradit v hotovosti, je nutné ji do sedmi dnů uhradit bezhotovostně. Pokud se tak nestane, auto půjde zpět do dražby. Vydražené vozidlo je také nutné si odvézt nebo se dohodnout na přepravě či uskladnění.

Přečtěte si také:  Draží se Bentley Continental, který patřil Siru Eltonu Johnovi. Má speciální audio systém vyrobený na míru

Město pak upozornilo, že jde jen o zlomek z ulic odtažených aut. „Typických autovraků (vozidla zjevně technicky nezpůsobilá k provozu) jsme za loňský rok jsme odstranili z ulic přes 100. Proces funguje tak, že město vyzve vlastníka, aby vozidlo odstranil. Když výzvu neuposlechne, auto nechá odtáhnout samo město. Takových výzev (na auta bez STK) jsme v roce 2021 odeslali celkem 64, přičemž v 52 případech je vlastníci vyřešili sami. Ostatní jsme nechali odtáhnout. A nyní půjdou do dražby,“ popsalo město Liberec na svém facebooku.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek