Když monstrum dostane jméno. Apocalypse 6×6 představili Juggernaut s extrémním výkonem i designem

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Apocalypse 6x6 - 19. 7. 2022


Pojem offroadová šestikolka už sám o sobě vzbudí pozornost. Ovšem šestikolový extrém od úpravce Apocalypse 6×6 stojící na základech pick-upu RAM 1500 TRX tu pozornost převálcuje a ani mu to nedá moc práce. Jakkoliv je jeho design minimálně diskutabilní, je to jedno z auta, které prostě potřebujete.

Firma Apocalypse 6×6 má s podobnými přestavbami velké zkušenosti, ovšem v tomto případě se tak trochu utrhli ze řetězu. Upravili design auta, jeho techniku, ale prim samozřejmě hraje podvozek, respektive celá nová zadní náprava. Samozřejmostí je stálý pohon všech kol, nezávislé zavěšení vpředu, uzávěry diferenciálů a posílená nápravy. Nedávno jsme u jednoho upraveného auta řešili rozměr pneumatik, které na velkém kole vypadaly spíše jako nakreslené. Ovšem v tomto případě padla volba na speciální odolné offroadové 40“ pneumatiky.

Přečtěte si také:  Jeep svolává model Gladiator kvůli problémům s převodovkou. Naštěstí se týká jen malého počtu aut

Fakt, že nejde o žádné ořezávátko je jasný, ale potvrzuje jej kompresorem přeplňovaná V8 pod kapotou. Její objem je 6,2 litru a výkon byl naladěn na 850 koní. A protože se počítá s tím, že tohle monstrum se čas času opravdu vydá do drsných podmínek, dostalo vylepšené chlazení, takřka 400litrovou náhradní nádrž na palivo na korbu, několik jízdních režimů, ale také několik ryze praktických pomocníků. Těmi jsou vyhřívaná a větraná sedadla, kamery hlídající mrtvý úhel, ale také systém na zobrazování auta z ptačí perspektivy. Jak říkáme, je to monstrum, které ale nelze neobdivovat.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek