toyota-supra-tuning-rychle-a-zbesile-01.jpg

Když je ve filmu auto: Takový zvuk to nemá! Kolik to má rychlostí?! Co ještě nám vadí?

Autor: Pavel Srp - 3. 4. 2019


Kdykoliv se dívám na nějaký film, všímám si aut. Tohle auto přece nemělo osmiválcový motor, přesto tak ve filmu zní. Občas počítám řazení rychlostních stupňů, protože speciálně v Rychle a zběsile jich auta mají třeba 15. A co ještě mi ve filmech vadí?

Prý se tomu říká profesionální deformace. Kdykoliv se dívám na televizi – a je jedno, jestli jde o horror nebo romantický film – vždycky, když se tam objeví auto, začnu ho zkoumat. Často se stane, že filmaři diváka mystifikují, ale pozorní petrolheadi na to přijdou. Co třeba štve nás?

Špatný zvuk motoru

Bývá to ve filmech docela časté a je jedno, jestli je to nový film anebo klasika. Aston Martin v Bondovi, který zní jako Ferrari. Žádný problém. A co třeba šestiválcové bavoráky, které zní jako osmiválce?

Uměle zrychlené scény

Některé automobilové scény nejsou bezpečné nebo jsou přímo nebezepečné. Někdy to filmaři řeší v počítači, jindy zkušenými kaskadéry a jindy prostě tím, že scénu natočí pomalu a pak ji při střihání filmu uměle zrychlí.

Nikdy nekončící převodovka

Na tohle jspu specialisté ve filmové sérii Rychle a zběsile. Jen si vzpomeňte na scénu ze šestého dílu, která je u konce. Po (opravdu velmi) dlouhé ranveji se snaží vzlétnou letadlo a pronásledují ho auta, která se tomu snaží zabránit. Jenže ti pořád zrychlují a pořád řadí. Nejen, že by ranvej musela mít desítky kilometrů, ale i převodovky by musely desítky rychlostí…

Řidičská pozice

Rychlé a drsné honičky nás baví. Již méně nás baví, když vidíme, jak při nich filmový řidič za volantem sedí. S takovým ledabylým posezem by příliš daleko určitě neujel.

Skákající auta

V každém správném americkém filmu musí být alespoň jedno skákající auto. Všimli jste si, jak auta dopadají? I předokolky často dopadnou tak, jako by vpředu kompletní pohonné ústrojí neměly.

V reklamě amerického obchodního domu účinkují známá filmová auta

Startování tlačítkem anebo chované klíče

Už desítky let chuligání startují všechna auta spojením drátů. Filmaři nám tvrdí, že stačí vytrhnout spínací skříňku a pak už není žádný problém s autem odjet. To je ale nesmysl, protože už drahně let mají auta imobilizery, které je potřeba deaktivovat – zpravidla prostě originálním klíčem k autu.

Existuje ale i spousta filmů, v nichž jsou klíče od auta prostě schované za clonítkem.

Stačí malá nehoda a auto vybouchne

Tohle je specialita německé dálniční policie Kobra 11. Tady totiž takřka všechna auta po jakkoliv velké nehodě vybouchnou. Náraz z boku? Výbuch! Náraz zpředu? Výbuch. Prostřelený chladič = výbuch…

Překlad

Proč filmy, v nichž se o autech mluví více než jen tak, že do nich nějaká postava sedne a odjede, nekonzultují překladatelé s odborníky. Občas totiž zazní o technice takové skvosty, že to až není možné.

[poll id=“70″]


TIP: Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění


Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru