IRC: Dramatický souboj Kopeckého s Mikkelsenem na „Kanárech“

Autor: Pavel Srp - 16. 3. 2012


Asfaltová soutěž na ostrově Gran Canaria, druhá v letošním šampionátu IRC, přináší zatím úchvatný souboj o první příčku. Tu svádí piloti továrních Fabií Super 2000 Jan Kopecký a Andreas Mikkelsen. Po úvodní etapě, čítající devět rychlostních zkoušek a 139 kilometrů, vede český jezdec továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký o 1.2 sekundy před norským kolegou Andreasem Mikkelsenem z týmu ŠKODA UK Motorsport.

Již úvod dnešního dne naznačil, jak tuhý bude boj o každou vteřinu. Dílčí vítězství si ve všech devíti rychlostních zkouškách první etapy dělily jen dva jezdci – Jan Kopecký (celkem pět) a Andreas Mikkelsen (čtyři vyhrané zkoušky). Fantastický souboj pilotů továrních Fabií Super 2000 byl k vidění po celý den. Na čtvrtém místě je průběžně Hermann Gassner jr. s privátní Fabií Super 2000 a pátou příčku drží při své asfaltové premiéře s vozem kategorie Super 2000 Sepp Wiegand z týmu ŠKODA AUTO Deutschland.

Jan Kopecký: „Věděli jsme, že nás čeká souboj na ostří nože. Hlavní je neudělat chybu, která by nás připravila o body do hodnocení značek. Rozhodovat bude každá maličkost.“

Rally Kanárské ostrovy končí druhou etapou v sobotu – na posádky čeká ještě 102 kilometrů během šesti rychlostních zkoušek. ŠKODA připravila aktuální video zpravodajství a záběry ze soutěží. Zajímavosti a rozhovory můžete sledovat na www.youtube.com/motorsportskoda.

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru