HONDA_CIVIC_TYPE_R_novy-REkORD_okruh-SUZUKA

Honda Civic Type R překonala na okruhu Suzuka traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy. Předjela své starší já

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Honda - Tisková zpráva - 11. 4. 2022


Honda Civic Type R nové generace vytvořila nový traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy na závodním okruhu Suzuka v Japonsku. Trať dlouhou 5,8 km ujel za 2 minuty a 23,120 sekundy, o 0,873 sekundy rychleji než jeho předchůdce, Honda Civic Type R Limited Edition.

Nový čas byl dosažen během závěrečného hodnocení vývoje tohoto modelu 15. března 2022. Zcela nový model Civic Type R je nejnovější výkonný vůz, který se osvědčil na ikonickém mezinárodním závodním okruhu Suzuka. Ten je známý svými vysokorychlostními šikanami a náročnými zatáčkami. Trať se často označuje za jeden z největších světových okruhů. Od roku 1962 zde společnost Honda testuje výkonné vozy a od roku 1987 je s výjimkou dvou ročníků domovem Velké ceny Japonska Formule 1.

Přečtěte si také:  Tesla představila Cybertruck blížící se sériové produkci. Nekvalita jeho karoserie je do očí bijící

Předchozí traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy na okruhu Suzuka, 2 minuty a 23,993 sekundy, vytvořil vývojový vůz Civic Type R Limited Edition v únoru 2020.

Předtím desátá generace modelu Civic Type R GT společnosti Honda překonala v roce 2017 na okruhu Nürburgring Nordschleife traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy s časem 7 minut a 43,8 sekundy. Výrobní specifikace modelu Civic Type R GT dále překonávaly rekordy sériových vozů s pohonem přední nápravy na pěti legendárních evropských závodních tratích.

Přečtěte si také:  Letošní sezóna je ve Formuli 1 revoluční. Monoposty mají o 5 palců větší průměr kol

Další informace o zcela novém modelu Civic Type R poskytne automobilka Honda před jeho uvedením na trh koncem roku 2022.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek