ferrari_f50

Ferrari F50 po Miku Tysonovi míří do aukce. Jeho cena má být astronomická

Autor: Anina Russová - Zdroj: Gooding & Company - Foto: Ferrari - 15. 8. 2022


Vždy, když se v nabídce některého z aukčních domů objeví auto po celebritě, očekává se, že cena nebude z nejnižších. Ovšem cena rudého Ferrari F50 po slavném boxerovi bude opravdu extrémní. Tedy, alespoň se to očekává.

Vzhledem k tomu, že Mike Tyson vydělával i desítky milionů dolarů za jediný zápas, není se co divit, že měl slabost pro velmi drahé věci. Včetně aut. A toto Ferrari F50 prý patří k tomu nejcennějšímu, co ve své garáži kdy měl. Už jen z toho důvodu, že jde o jeden z 55 vyrobených kusů, které byly určeny pro severoamerický trh. Vůz celkem nedávno prošel velkou renovací a je v dokonalém stavu.

Přečtěte si také:  Šéf Bugatti a Rimacu si na krizi rozhodně nestěžuje. Bohatí zákazníci utrácejí dál

Lakován je samozřejmě červenou barvou Rosso Corsa a stojí na podvozku s číslem 104220 s rokem výroby 1996. Slavný boxer jej vlastnil až do roku 1991, kdy jej prodal spoluzakladateli firmy Infospace Kevinu Marcusovi.

Ferrari F50 poháněl atmosférický vidlicový dvanáctiválec. Zní božsky!

Od té doby prošlo toto Ferrari několika garážemi různých sběratelů, přičemž ten poslední do renovace investoval 75 000 dolarů, tedy asi 1,8 milionu korun. Fakt, že byla opravdu detailní dokazuje i certifikát Ferrari Classiche, který udělilo oddělení renovací a certifikací italské automobilky. Mimochodem, po renovaci je nová třeba i spojka, veškeré části přední nápravy, ale opravena byla i klimatizace a interiér.

Přečtěte si také:  Draží se Bentley Continental, který patřil Siru Eltonu Johnovi. Má speciální audio systém vyrobený na míru

Vůz nemá najeto ani 10 000 kilometrů, a i to bude hrát roli v jeho konečné ceně. Nejde jen tak o nějakou celebritu. A nejde jen tak o nějaké Ferrari. Celý ten koktejl faktů by měl dle odhadů vynést něco mezi 4,5 a 5,5 miliony dolarů, tedy mezi 106 a asi 130 miliony korun. Jde ale jen o odhad, reálná cena může být i mnohem vyšší. Jak to nakonec dopadne se ukáže na Gooding & Company’s Pebble Beach, které se konají 19. a 20. srpna. Mimochodem, na prodej bylo auto naposledy v roce 2017.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek