Defender_Mods-Land_Rover_Defender-Tank_Edition-snezne_pasy

Existuje místo, kam tento Land Rover Defender nevyjede? Místo kol má pásy

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Defender Mods -  8. 4. 2023


Zejména velké Land Rovery platí za schopná auta v terénu. Může za to nejen jejich hardware, ale i software, který umí jejich elektroniku nastavit do toho nejlepšího nastavení pro každý terén. Pokud se tomu ještě trochu pomůže například pásy místo kol, zůstane na Zemi nějaké místo, kam by například současný Land Rover Defender nevyjel?

Současný Land Rover Defender odkazuje na ten původní, který byl vyráběn desítky let, ale jeho konstrukce i výbava jsou moderní. Řidiči pomáhá při jízdě v terénu i mimo něj elektronika. Ta ovšem zdaleka nestačí na vše, na to ostatní tu je vysoká světlá výška, stálý pohon všech kol, redukční převodovka, ale u kusu z fotek i pásy místo kol.

Po nasazení pásů se světlá výška Defenderu zvýší na půl metru (508 mm), což znamená, že ho jen tak nějaká terénní nerovnost nezastaví. Pásy mu navíc udělí výrazně lepší trakci. Stavbu má na svědomí společnost Defender Mods, která auto pojmenovala jako Land Rover Defender Tank Edition.

Defender_Mods-Land_Rover_Defender-Tank_Edition-snezne_pasy-zadek

Nebyla to ovšem jen taková obyčejná výměna kol za pásy, ale vyžádalo si to spoustu dalších věcí. Musely být vyvinuty speciální adaptéry, ale na autě jako takovém se nic měnit nemusí. Z toho jen sundáte kola, nasadíte adaptéry a na ně pásy a můžete jet klidně rovnou za nosem.

Pásy jsou vyrobeny ze speciálního hliníku, který se složením a vlastnostmi podobá tomu, který používá Land Rover na prostorový rám Defenderu. Každý z pásů váží 158 kg a k tomu je třeba připočítat adaptéry. Auto s pásy ztěžkne o 635 kg. I to omezí maximální rychlost na 64 km/h.

To, co si můžeme prohlédnout na fotkách, je zatím pouze počítačová grafika, ale společnost Defender Mods už přijímá objednávky. Slibuje, že první pásy budou k dodání koncem letošního roku. Cena zatím zveřejněna nebyla, ale pár set tisíc korun to určitě bude…

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Existuje místo, kam tento Land Rover Defender nevyjede? Místo kol má pásy”

  1. Nic nového. Toyota to už měla před dvaceti lety…a ve filmu už na tom jezdil i Taxi3.
    Je zajímavostí, že když se dají pásy na čtyřkolku, má pak větší styčnou plochu než sněžný skůtr

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *