Bugatti Veyron 16.4 Super Sport World Record Edition vystaveno v kalifornském Mullin Automotive Museum

Autor: Pavel Srp - 21. 7. 2012


V kalifornském muzeu Mullin Automotive Museum ve městě Oxnard máte nyní exkluzivní možnost vidět na vlastní oči superdrahý a superrychlý (vlastně nejrychlější na světě) Bugatti Veyron 16.4 Super Sport World Record Edition.

Jde o speciální model, který vznikl jako oslava světového rychlostního rekordu, který drží právě Bugatti Veyron Super Sport. Pomohl mu k tomu pod kapotou ukrytý čtyřikrát přeplňovaný benzínový šestnáctiválec o objemu osmi litrů, který disponuje výkonem 883 kW/1 200 koní a točivým momentem 1 500 Nm. To je, nejen díky větším turbodmychadlům nebo novému intercooleru, o 147 kW/199 koní a 250 Nm váce než má „obyčejný“ Veyron. Limitovaná edice k oslavě rekordu bude vyrobena v pouhých pěti kusech a ponese zbarvení rekordmana – černou karoserii a karbonové díly doplňuje kontrastní oranžové lakování a kola.

Pokus o rekord se konal na testovací trati mateřské automobilky Volkswagen Ehra-Lessien nedaleko Wolbfsburgu a za volantem seděl testovací jezdec Bugatti a bývalý pilot Formule 1 Pierre-Henri Raphanel. Veyron Super Sport dosáhl při jízdě průměrné rychlosti 431,072 km/h. V první jízdě byla maximálné změřená rychlost 427,933 km/h, ve druhé pak dokonce 434,211 km/h.

Automobil byl do muzea zapůjčen pouze na „krátkou dobu“. Nedočetli jsme se však nikde jak dlouho to je. V muzeu to ale není jediný zástupce automobilky. Prohlédnout si tady můžete také vozy jako 18.3 Chiron Concept, EB118 Concept nebo EB218 Concept. Samozřejmostí pak je raritní Bugatti EB110 SS.

Podívejte se na stránky muzea a už objednávejte letenky! ;)

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru