Bugatti se loučí s modelem Chiron limitovanou edicí věnovanou dceři zakladatele značky Ettore Bugatti

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bugatti - 21. 6. 2022


Model Chiron je pro Bugatti nesmírně úspěšným, ale dozrál čas na to jít dál, a tedy se s ním rozloučit. Ovšem loučení v podobě Bugatti rozhodně není ve znamení prostého ukončení výroby. Automobilka se rozhodla, že tomuto modelu dá sbohem trojicí velmi speciálních aut. Všechny tři jsou věnovány dceři zakladatele značky, která se jmenovala L’Ébé Bugatti.

Jde o jeden kus modelu Chiron a dva kusy Chiron Sport. Všechna tři auta vzpomínají na to, jak moc L’Ébé milovala styl Art Deco, a zároveň nechybí prvky modelu Type 57 G, který v roce 1937 vyhrál závod Le Mans. Automobilka se soustředila na barvy, proto karoserie dostala temně modrý karbon doplněný o zlaté akcenty, táhnoucí se celou karoserií. Zlaté prvky jsou i na masce chladiče, kolech nebo zadním difuzoru. Na spodní straně výsuvného křídla a vnitřní části prahů je pak umístěn zlatý podpis L’Ébé

Přečtěte si také:  Bugatti dalo vzniknout opravdu jedinečnému kulečníkovému stolu. Je navržen, aby čelil i vlnám oceánu

V interiéru hraje prim jak karbon, tak také elegantnější materiály, především pak ještě jemnější kůže. Zajímavější jsou ale výplně dveří, na kterých byly ručně vyšity nejúspěšnější modely z historie značky. Nechybí mezi nimi právě Type 57 G, ale i EB110.

Automobilka cenu této velmi limitované a rozlučkové edice nezveřejnila. Prozradila ale, že Bugatti Chiron L’Ébé a Chiron L’Ébé Sport. Třetí a poslední model bude svému majiteli brzy dodán.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek