Brno si spletl s dálnicí, a navíc jel v protisměru. Zběsilá jízda skončila tak, jak musela, nehodou

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Brno - 26. 7. 2022


Horko dělá s lidmi zvláštní věci. Řidiči jsou unavenější, méně ohleduplní a někteří i agresivní. Když se ale do tohoto koktejlu přidá zběsilost a zákaz řízení, je z toho pořádný průšvih. Ten má teď pětatřicetiletý řidič, který v Brně předvedl jízdu jako z Kobry 11. A stejně jako v tomto německém seriálu, i v Brně to skončilo nehodou, pouty a zatýkáním. Jen nevybouchlo žádné auto.

Vše začalo tím, že strážníci a další auto před nimi vjeli do křižovatky na zelenou. Jenomže řidič onoho auta musel zase rychle brzdit, když před ním projelo jiné rychle jedoucí osobní auto. Strážníci se za ním hned vydali. A tím začala zběsilá honička, která naštěstí neskončila žádným zraněním.

Městská policie v Pardubicích bude jezdit ve Škodě Karoq. Ve výbavě má i speciální pátrací světlo

Ačkoliv byl poměrně hustý provoz, řidič podle strážníků dosahoval až dálniční rychlosti a jednu z velkých brněnských křižovatek navíc projel protisměrem. Jen těsně se prosmýkl mezi nákladním a osobním vozem a od této chvíle už znovu převážně po pravé straně ujížděl směrem na Bratislavu. Během této jízdy v protisměru zavadil o nákladní vozidlo a na svém opelu si urazil část zpětného zrcátka. U odbočky naproti obchodnímu domu už jízdu nezvládl vůbec a čelně narazil do boční části dodávky.

Přečtěte si také:  Strážníci zabavili řidičce za nezaplacené pokuty registrační značky. Bránila se tím, že dluhy má hodně lidí

Bezprostředně potom pětatřicetiletý řidič i jeho devětadvacetiletý spolujezdec vyběhli z auta. Strážníci museli sáhnout po donucovacích prostředcích a poutech. Ukázalo se, že řidič má zákaz a za volantem neměl co pohledávat. „Hlídka městské policie si po celou dobu zachovávala absolutní klid, rozvahu a bezpečný odstup,“ popsal tiskový mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. „Případem se zabývají dopravní policisté. V současné chvíli čin kvalifikujeme jako ohrožení pod vlivem návykové látky, ale policisté mohou kvalifikaci i zpřísnit. S ohledem na styl jízdy žádáme osoby, které by se mohly cítit ohroženy, aby se obrátily na linku 158,“ doplnil za republikovou policii její mluvčí Petr Vala.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek